Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №925 від 08.08.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Олексій Муляренко –

Олексій Муляренко –

про політику, економіку та особисте...

Пройшло вже майже три тижні після виборів до Верховної ради, які завершили першу частину нинішніх виборчих перегонів. Саме час спокійно підвести підсумки того, що відбулось і спробувати глянути у день прийдешній.

Для того, щоб краще зрозуміти ситуацію і те, куди ми рухаємось, автор попросив про інтерв?ю людину, яка три з половиною роки керувала Рівненською обласною державною адміністрацією – Олексія Муляренка. Скажу відверто, не дуже очікував на те, що пан Муляренко згодиться на зустріч, адже зазвичай після таких важких виборів наші політики люблять відпочити. Однак сталось все навпаки. Олексій Віталійович погодився відразу, і вже у вечері ми зустрілись в невеличкій кав?ярні в самому центрі Рівного.

- Як Вам результати позачергових парламентських виборів?

- Складне питання. Давайте зрозуміємо, що вибори 21 липня були фактично третім туром президентських виборів. Тобто значна частина людей, які прийшли на позачергові вибори, голосували все-таки за президента. Тому ми маємо такі результати. Чи задоволений я результатами виборів? Звісно ні, тому що переконаний, що наша політична сила – «Європейська Солідарність» має великий потенціал, і я впевнений, вона його продемонструє.

- Ви залишаєтесь у політиці?

- Так.

- На Вашу думку, чи можливі позачергові вибори до місцевих рад?

- Якщо б кілька місяців тому мене спитали, чи можливі позачергові вибори до парламенту, то я би відповів, що це маячня. А бачите, вони таки відбулися. Тому скажу так - позачергові вибори теоретично можливі. Чому теоретично? Річ у тім, що у нас незавершений процес створення територіальних громад, і поки по всій Україні не будуть створені ОТГ, проводити місцеві вибори недоцільно. За два місяці створити таку кількість ОТГ нереально, так що вибори восени вкрай малоймовірні. Також доволі мала ймовірність виборів навесні наступного року, але як воно буде в реальності - покаже час.

- Які враження у Вас, як досвідченого керівника, який знає ситуацію в області, в країні, викликають дії нової команди президента, і що Ви очікуєте від нового парламенту?

- Поки що Володимир Зеленський та партія «Слуга народу» продемонстрували своє вміння проводити виборчу кампанію і сподобатись багатьом виборцям. Це вдала стратегія. Що стосується дій, то їх я не бачу і це закономірно. Повинна запрацювати нова Верховна рада, сформуватись новий Кабмін, і тільки тоді ми побачимо певні дії. Якими вони будуть, наскільки результативними, сказати не можу. Уряд працює в нормальному режимі, виконує ті функції, які він і повинен виконувати. Що ж до очікувань від нового президента і партії «Слуга народу», то дуже хочу, щоб вони спокійно вирішували проблеми, які стоять перед Україною, показали вміння працювати конкретно і кожного дня. Це складно, але без такої роботи не вдасться утримати мир та стабільність в державі. Ось чого я чекаю.

- Є думка, що «Слуга народу» може розділити долю «Народного Фронту», який дуже швидко втратив рейтинг і фактично зник з великої української політичної шахівниці. Ви вважаєте такі прогнози реальними?

- Важко оцінити майбутнє політичної сили через три тижні після виборів. «Слуга Народу» немає чіткої ідеологічної платформи. Можливо це добре до виборів, але після них - це велика небезпека для політичної сили, яка здобула контроль над парламентом і фактично разом з президентом Зеленським повністю контролює владну вертикаль. Без ідеології не можна побудувати чітку концепцію розвитку країни, а її потрібно формулювати, тому що на гаслах далеко не заїдеш. Ось тут і є перша небезпека для нової правлячої команди. Формулювання ідеологічної бази неминуче викличе серйозні проблеми в самій партії і буде викликом для її керівництва. Будемо сподіватись, що з цим вони впораються. Що стосується рейтингів. Звісно, у всіх правлячих партій вони падають, і не тільки в Україні. Це нормальне явище. Наскільки швидко і глибоко впаде рейтинг президента і його політичної сили - незрозуміло, думаю кредит довіри до них у суспільстві має свій термін – максимум рік.

- Чим Ви займаєтесь сьогодні - після виборів та уходу з державної служби?

- Тим, на що мені не вистачало часу всі три з половиною роки роботи на посаді губернатора - проводжу час з родиною, дітьми, відпочиваю, займаюсь спортом і, звісно, бізнесом - на державну службу я прийшов з реального сектору економіки і туди ж повернувся.

08.08.2019Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 08.08.2019p. 
На головну сторінку