№928 від 30.08.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Діти люблять казки з добрими та злими героями, з простим сюжетом, де герой має надлюдські можливості й робить неможливе можливим. Любов дітей до казок зрозуміла, в дитинстві все здається простим і хорошим. Але чому ми, дорослі, віримо в казки?
Не так давно зустрівся з представником одного з таких агрохолдингів, який орендує десятки тисяч гектарів і запитав, як власники їх корпорації відносяться до відкриття ринку землі?
- Вони в шоці. Річ у тім, що грошей для купівлі тих обсягів землі ні в них, ні взагалі в когось в Україні немає. Купити українську землю можуть хіба що китайці, американці, або араби. Якщо так станеться, то нам просто запропонують продати всі наші елеватори, техніку та устаткування за десять відсотків від її вартості, і що будуть робити нові господарі з українською землею, будуть вирішувати вони, а не українська влада чи українські селяни. Однак, погано навіть не це. Сама заява про відкриття ринку земель сільгоспризначення призведе до того, що багато селян будуть відмовлятися продовжувати контракти на її оренду і будуть чекати покупців. Тобто, є реальний ризик того, що якась частина земель просто не буде оброблятись. На жаль, ризик реальний. Також постає питання, чи варто агрокомпаніям вкладати немалі кошти в придбання нової техніки та будівництво інфраструктури. Тобто, поки політики малюють цифри росту ВВП країни після відкриття ринку землі, ніхто не може гарантувати, що вже найближчим часом аграрну галузь нашої економіки, яка стабільно розвивалась в останні роки, не очікує суттєвий спад.
Ну що тут можна сказати? Не буває простих рішень, які б відразу вирішували проблеми, що накопичувалися десятиріччями. Хоча так хочеться, щоб вони були ці прості казкові рішення, які вже завтра зроблять країну багатою, а простих українців заможними.
30.08.2019 | Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 30.08.2019p. На головну сторінку |