№929 від 05.09.2019p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Досить смішно виглядає такий заголовок в статті, яка публікується, коли за вікном температура повітря наближається до 30 градусів тепла, але насправді нічого веселого в ситуації із забезпеченням мешканців області теплом та газом немає...
В середу, 4 вересня в приміщенні АТ «Рівнегаз» пройшла прес-конференція, на якій виступили представники АТ «Рівнегаз», міської влади обласного центру та найбільшого теплопостачального підприємства області -«Рівнетеплоенерго». Мова йшла про стан підготовки до початку опалювального сезону.
Якщо технічно 80% житлового фонду Рівного до опалювального сезону готові, що не може не тішити, то ситуація з розрахунками за природний газ відверто сумна. За словами комерційного директора АТ «Рівнегаз» Віктора Осницького, жодне із 33 підприємств, які забезпечують послугою централізованого теплопостачання населення та юридичні особи Рівненської області, не має номінації на природний газ. Тут потрібно пояснити, що таке номінація на газ. Річ у тім, що підприємства, які забезпечують теплом споживачів та організації, купують газ не у АТ «Рівнегаз», а безпосередньо у «Нафтогазу». «Рівнегаз» лише забезпечує доставку блакитного палива на підприємства, які продукують це тепло. Для того, щоб АТ «Рівнегаз» міг це зробити, створена система, яка щодоби інформує про підприємства, що мають право на отримання газу.
Якщо до 23 числа поточного місяця теплогенеруюче підприємство не сплатило 90% коштів за спожитий газ - номінацію на наступний місяць воно не отримає. Тобто, до 23 вересня потрібно усім 33 теплопостачальним підприємствам заплатити «Нафтогазу» ці 90% коштів, аби мати газ до початку опалювального сезону.
Представниця «Рівнетеплоенерго» Катерина Міненок проінформувала журналістів, що на сьогоднішній день борги споживачів за тепло в Рівному становлять 119 мільйонів гривень, з них мешканці заборгували підприємству 116 мільйонів. При цьому для потрібного рівня розрахунку з «Нафтогазом» ТОВ «Рівнетеплоенерго» не вистачає понад 27 мільйонів гривень.
Ситуацію з розрахунками за тепло та газ серйозно ускладнює і монетизація субсидій. Після її введення рівень розрахунків суттєво впав. Тобто, далеко не всі громадяни, які отримали на руки «живі» кошти, заплатили їх за спожиті комунальні послуги.
Таким чином, початок опалювального сезону, на сьогоднішній день, поставлений на межу зриву. Якщо на підприємства не надійдуть належні кошти від споживачів тепла, то вони не отримають природний газ від «Нафтогазу».
Все просто і сумно. Водночас, отримавши газ на жовтень, є небезпека залишитися без нього в листопаді, адже субсидіанти отримають гроші за жовтень лише у листопаді. А розрахуватися потрібно до 23 жовтня, в іншому разі «Нафтогаз» не дасть номінації.
З цієї невеселої ситуації є лише один, хоч і не популярний, вихід – не хочеш замерзнути - плати за тепло і газ, розраховуйся з боргами, тому що очікувати на диво навряд чи доцільно...
05.09.2019 | Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 05.09.2019p. На головну сторінку |