№279 від 15.02.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Відгорнути лаштунки
З “Берестечком”, створеним на сцені Рівненського обласного академічного державного музично-драматичного театру режисером Олександром Дзекуном, з актором Володимиром Петрівим у головній ролі, конкуруватимуть сценічні твори режисерів Дніпропетровського театру, театру Богдана Бенюка та Наталії Сумської, а також дві оперні вистави режисерів із Донецька та Києва.
Як зазначила головуюча на прес-конференції для рівненських ЗМІ, що відбулася перед початком конкурсного перегляду “Берестечка”, письменниця - лауреатка Шевченківської премії-2005 Марія МАТІОС, “цього року до Комітету надійшло, здається, найбільше за останні роки подань - 72”. Дехто з претендентів не витримав нервового напруження і зняв свою кандидатуру ще до закінчення творчого герцю.
До третього туру конкурсного відбору допущено 38 робіт і творів. Серед обранців, які дійшли до завершального етапу, є не лише громадяни України, а й українці, що мешкають за межами батьківщини: поети Остап Лапський (Польща), Віра Селянська (Бразилія), Мойсей Фішбейн (Ізраїль), перекладач Раймонд Турконяк (Великобританія). Відрізняє нинішню мистецьку акцію й те, що до конкурентної боротьби за найпрестижнішу в Україні премію вперше за всю її історію долучилися рок-музиканти - гурт “Кому вниз”, у репертуарі якого є пісні на слова похмурого Тараса.
Головним критерієм відбору, за словами Марії Матіос, була і є естетична цінність твору, його висока духовність. Адже, за Положенням, “національна премія встановлюється для нагородження громадян за найвидатніші твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вершинним духовним надбанням українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість і самобутність, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства”.
Засідання комітету відбудеться наприкінці лютого. Переможців оголосять традиційно, у 193-й день народження Кобзаря, 9 лютого. Отже, тримаймо кулаки за рівненських академіків та сподіваймося, що натхненну працю режисера і акторів буде відзначено як найяскравіше, найвидатніше духовне надбання вітчизняної культури року, що минув.
Вистава пройшла з величезним успіхом, після її закінчення шанувальники театрального мистецтва протягом десяти хвилин щирими оплесками утримували акторів на сцені. Тим більше приємно було побачити в залі велику кількість глядачів, які прийшли подивитися виставу вдруге і втретє.
До речі, автор твору - Ліна Костенко - дала згоду на постановку вистави лише у Рівному, хоча, на жаль, довгоочікуваного візиту поетеси рівняни поки що не діждали. Не приїхав до Рівного і улюбленець жінок, член високого журі Анатолій Хостікоєв. Втім, емоційна Лариса Кадирова і монументальний Іван Драч, інтелігентний Михайло Слабошпицький, колоритний Іван Марчук, ветеран-мистецтвознавець Борис Візницький, стриманий Андрій Бокотей і чарівна Марія Матіос майже сповна задовольнили цікавість журналістів. Майже - тому що, відверто і щиро відповідаючи на запитання “акул пера”, одне єдине залишили без відповіді. А саме: хто з претендентів сподобався їм найбільше? Що ж, поживемо - дізнаємося!
15.02.2007 | Валентина ЗАХАРОВА |
Рівне-Ракурс №10 від 15.02.2007p. На головну сторінку |