Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №937 від 31.10.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Рівненські дитсадки та школи подорожчають?

Рівненські дитсадки та школи подорожчають?

Принаймні за те, щоб батьки, які не прописані в обласному центрі платили за навчання своїх дітей в міських садочках та школах, проголосували депутати Рівненської міської ради.

Першими на дії міських обранців відреагували в Рівненській районній організації партії «Сила людей» і розповсюдили наступне звернення (дається з скороченнями):

Днями стало відомо про рішення Рівненської міської ради «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг». Згідно цього документу, влада обласного центру встановила розцінки за усі послуги в освітніх та медичних бюджетних закладах міста Рівного для немісцевих, у тому числі – і квасилівчан. Зокрема, навчання дитини у школах Рівного обходитиметься її батькам щомісяця у 1240 гривень, а у дитячих садочках – у 1623 гривні.

Рівненська районна організація політичної партії «Сила Людей» розцінює подібні дії влади Рівного як відвертий шантаж, спрямований на те, щоб схилити Квасилів, та інші населені пункти, до об’єднання з Рівним у єдину ОТГ. До того ж, дане рішення є незаконним і таким, що порушує Конституцію України. Так, у статті 49 Конституції ідеться: «Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності», а у статті 53 зазначено: «Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам».

Зважаючи на вище наведене, ми закликаємо Рівненську міську раду скасувати своє незаконне рішення «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг».

Іншої думки дотримуються більшість депутатів Рівненської міської ради. Автор попросив прокоментувати рішення Рівненської міської ради депутата цієї ради Мар?яна Году.

— Я дивлюсь на цю проблему трохи ширше. Наприклад, бабця, яка приїхала з села торгувати на міському базарі, сідає в тролейбус і безкоштовно на цей базар їде. При цьому її проїзд фактично оплачують мешканці Рівного. А скільки мешканців навколишніх сіл приїжджають до Рівного і викидають своє сміття в міські сміттєві баки. Від цього теж страждають містяни. Що стосується шкіл та дитячих садків – вони утримуються за гроші міського бюджету і справедливо, щоб ті батьки, які мешкають не в місті за це платили. Хочу сказати, що на мою думку потрібно, аби навколишні села приєднувались до міста. Це вигідно усім. Територія Рівного недостатня для того, щоб обласний центр міг розвиватися. Інші міста такого ж розміру як і Рівне, мають набагато більшу територію. Тому питання приєднання навколишніх сіл та селищ до Рівного сьогодні є дуже актуальним. Це дасть змогу покращити не тільки соціально економічне становище в цих населених пунктах, а й змінить транспортну інфраструктуру. Тобто міські автобуси будуть їздити до тих сіл, які будуть в складі Рівного. Також, буде можливість проводити роботи з прокладання єдиної мережі комунікацій. Особливо це стосується водопроводу та каналізації. Так що наше рішення – справедливе і вчасне.

P.S.

Ситуація навколо спроби міської ради ввести плату за користуванням дитячими садками та школами для немешканців Рівного дуже складне і неоднозначне. Почнемо з того, що воно скоріше за все буде оскаржено у суді. До того ж, без прописки в Рівному живуть десятки тисяч людей (точної кількості не знає ніхто). При цьому переважна більшість цих громадян прописана не те що не в навколишніх селах, а не завжди і в нашій області. Що робити їм? Також викликає питання той факт, що тисячі тих самих мешканців навколишніх сіл, які теоретично можуть увійти до складу «великого Рівного», працюють в обласному центрі і платять податки саме в Рівному. Наскільки справедливим є для цієї категорії людей введення плати за навчання їх дітей в міських освітянських закладах?

Скоріше за все, відповіді на це питання усі ми будемо шукати довго, але так само зрозуміло, що це питання стане одним з основних під час наступної виборчої кампанії до місцевих рад, яка розпочнеться вже дуже і дуже скоро…

31.10.2019Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 31.10.2019p. 
На головну сторінку