№280 від 22.02.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Знайомство зблизька
Мало хто знає, що “золотий саксофон” Євген САМУСЕНКО (на фото) в дитинстві мріяв про кар’єру футболіста. Втім, за традицією інтелігентних родин, хлопчину віддали до музичної школи, де він, за його словами, “п’ять років відбарабанив на піаніно”. Заняття музикою не відбили у хлопця тягу до тренувань, і у вільний від етюдів та гам час Женя завзято ганяв по полю шкіряного м’яча.
"Я за двадцять гривень по шинках не граю!"
У 1976 році Євген Самусенко закінчив Львівську консерваторію (клас кларнета). Працював солістом Львівського театру опери та балету, викладав на кафедрі духових інструментів Рівненського інституту культури, де у 1979 році заснував перший у Рівному клас класичного саксофона. З 1986 викладає у Рівненському музичному училищі, два роки стажувався у музичній академії імені Гнесіних у Москві. Брав участь у багатьох українських та міжнародних музичних конкурсах і фестивалях. Євгену Самусенку аплодували Австрія, Німеччина, Італія, Греція, Чехія, Словаччина, Болгарія, Вірменія, Білорусія, Росія.
Часто виступає в концертах як соліст симфонічного оркестру Рівненської обласної філармонії та ансамблю сучасної музики, оркестру “Сурми”. Віртуозно володіє кількома духовими інструментами: кларнетом, бас-кларнетом, флейтою, саксофонами альтом і сопрано.
Розмову з музикантом ми ведемо у перерві його виступу в затишній залі “Сальвадора Далі” - Арт-кав’ярні Олександра Купчинського.
- Нещодавно у приватній розмові почула від одного музиканта таку фразу: “Я за двадцять гривень по шинках не граю!”. А де, крім концертних залів, можна почути “золотий саксофон” Євгена Самусенка?
- Розумієш, сьогодні мені вже нецікаво займатися заробітчанством. Прагну, щоб мою музику слухали люди інтелігентні, тому й обираю такі майданчики, де збираються справжні шанувальники популярної джазової музики. І відповідний імідж: смокінг, краватка-“метелик”. Мене запрошують на корпоративні вечірки, дні народження. У вихідні граю у гриль-барі “Оболонь”: постійні відвідувачі приходять не лише випити пива, а й отримати задоволення від негаласливого голосу саксофона.
- А що тебе привело до Арт-кав’ярні?
- Мене запросив Олександр Купчинський, власник кав’ярні і автор мистецького проекту “12 видатних фотомитців України”. Відкриття кожної нової виставки світлин відбувається у музичному супроводі улюблених багатьма шанувальниками джазу композицій для саксофона або аранжованих для цього чудового інструмента популярних творів композиторів недалекого минулого і сучасності.
"Спідвей -
це швидкість!"
Музика - не єдине захоплення пана Євгена. Він - фанат риболовлі: у вільну хвилину сідає на велосипед і їде з вудками за місто. А ще віртуоз-музикант частину свого серця і часу віддає фотографії. Один із перших учасників нині відомого в Рівному фотоклубу “Час”, Євген Самусенко надає перевагу спортивному жанру фотомистецтва. Уболівальники перегонів на гаревій доріжці пам’ятають сповнені експресії знімки, на яких закарбовані незабутні моменти змагань, відомі гонщики.
- Знімав багато, досить часто публікувався у місцевих виданнях і навіть центральній пресі - газеті “Советский спорт”, журналі “За рулем”, - пригадує член Національної спілки журналістів України Євген Самусенко.
- А коли вперше взяв у руки камеру?
- У вісімдесятому році. Я дуже серйозно займався фотографією, вступив до фотоклубу. Тоді у фотоклубі “Час” збиралися нинішні метри - Валерій Бромберг, Олександр Купчинський, Валентин Серьогін, Леонід Латті, Микола Демченко, брати Бусленки. Давно хотів фотографувати, але свій перший фотоапарат “Київ-4М” купив у рік Московської олімпіади, на ньому ще була така лейба з олімпійською символікою.
- Якими найвищими фотодосягненнями пишається журналіст Євген Самусенко?
- Уяви собі: завершується двадцять четвертий з’їзд КПРС, який транслюється по телебаченню на весь Радянський Союз, і телеглядачі бачать на стіні у Кремлівському палаці з’їздів мою фотографію “Спідвей - це швидкість”. Відчув себе чемпіоном. А ще - знімок, на якому “спіймані” Звєрєв і Трофімов на віражі. Багато моїх знімків надруковані на буклетах і програмках змагань, їх зберігають як пам’ять про часи розквіту спідвею вболівальники команд Уфи, Даугавпілсу.
- Тебе й нині постійно бачать на полі стадіону технічних видів спорту з фотоапаратом у руках. Досі фанатієш?
- Сьогодні відчуваю, що мій кращий знімок іще попереду. Якби мені більш досконалу, сучасну техніку!
- Ти і старенькою камерою знімаєш класно! І, до речі, я тобі вдячна за ті “майстер-класи на внутрішньому колі”, де ти щедро ділишся професійними секретами з новачками спортивного жанру.
- А уяви, що б я зняв, якби мені фірмову камеру! - на цій мрійливій ноті мій співрозмовник завершує бесіду, підносить до губ мундштук, і кав’ярню знову огортає лагідний голос саксофона.
22.02.2007 | Валентина ЗАХАРОВА |
Рівне-Ракурс №10 від 22.02.2007p. На головну сторінку |