№280 від 22.02.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Актив, який повинен працювати
Щасливі ті люди, для яких праця стала їх захопленням, радістю і гордістю, які працюють не тільки заради грошей, а, перш за все, для того, щоб залишити після себе добрий слід на землі. Микола Петрович КУЧЕР, директор Державного підприємства “Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою”, майже чотири десятки років свого життя віддав одній із найбільш мирних у світі професій - землеустрою та землевпорядкуванню.
Починаючи з грудня 1999 року, Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою виконав значні - на загальну суму два мільйони 127 тисяч гривень - обсяги робіт у зв'язку з реалізацією Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки". Це і розробка проектів роздержавлення земель недержавних сільськогосподарських підприємств, і проведення грошової оцінки земель сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення та земель населених пунктів, і вирішення багатьох інших питань, пов'язаних із формуванням і становленням ринкових земельних відносин на теренах Рівненщини.
Інститут виконує комплекс робіт по передачі у власність і наданню у користування (в тому числі на умовах оренди) земельних ділянок юридичним та фізичним особам, виготовляє документи, що посвідчують право власності на землю. Це клопітка справа, що вимагає нестандартного підходу, ретельності та об'єктивності.
Першочерговим завданням в інституті вважають створення автоматизованої системи накопичення, зберігання і використання інформації про якість і кількісний стан земельного фонду області, а також оцінку земель з метою прогнозування, планування і проектування заходів по раціональному використанню та охороні земельних ресурсів.
З усіма цими завданнями успішно справляється висококваліфікований колектив інституту. В його складі - 98 працівників, 70 з них - фахівці з вищою та середньою спеціальною освітою. До речі, Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою - один із чотирьох в Україні - зберіг фахівців по грунтообстеженню, без участі яких неможливо провести оцінку землі. Тут майже щороку приймають на роботу випускників факультету землеустрою та геоінформатики Національного університету водного господарства та природокористування.
Микола Петрович задоволений тим, що за останні роки суттєво зміцніла матеріально-технічна база інституту: з’явилися три нові віддалеміри, новий електронний тахометр “Топкон” японського виробництва, потужний ксерокс, плоттер, принтер “Мінолта”. Минулого року придбали “GPS” - найновіший японський прилад для визначення координатних точок на місцевості з точність плюс-мінус 10 сантиметрів. Роботу спеціалістів полегшують майже сорок ком’пютерів, що працюють за спеціальними програмами в єдиній мережі.
- Високопрофесійний кадровий потенціал, сучасна технічна база інституту і плідна співпраця з Національним університетом водного господарства та природокористування, - переконаний Микола Кучер, - є запорукою якісної та ефективної роботи нашого колективу сьогодні й у майбутньому.
ДП "Рівненський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою": 33013, м. Рівне, вул. С. Петлюри, 37. Тел./факс: (0362) 22-32-82, тел.: 26-36-83.
22.02.2007 | Олександр ОЛЬХОВИК |
Рівне-Ракурс №10 від 22.02.2007p. На головну сторінку |