№948 від 23.01.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Президент НК «Верес» Іван Надєїн в інтерв’ю пресслужбі клубу розповів про підсумки 2019-го року і відповів на запитання, які хвилюють вболівальників:
— Скажу відверто, ще рік тому я й гадки не мав, що стану частиною родини «Верес». Але коли навесні до мене звернулися мер міста Володимир Хомко, голова громадської спілки «Верес» Олексій Хахльов з проханням зберегти клуб, який був на межі зникнення через відсутність фінансування, я довго не вагався. Хоча багато хто мені говорив, навіщо це тобі потрібно, але я пішов на це, бо, по-перше, люблю футбол з дитинства, по-друге, маю бізнес у Рівному і є частиною громади. Але найголовніше – це любов рівнян до «Вереса».
Я багато їжджу по Україні, але ніде більше не бачив, щоб була така підтримка клубу. Відтак вибір був очевидний. Тим паче, мер міста, місцеві спонсори запевнили мене, що готові стати партнерами у відродженні народного клубу.
По завершенні року можу сказати, що перший етап реанімації клубу ми успішно пройшли. Були виплачені основні борги. Майже повністю оновили склад команди і запросили сильних гравців, серед них й ті, які грали у вищих лігах. У «Верес» повернувся Юрій Вірт. З’явилися нові спонсори, зокрема, «Фаворит». Місто підтвердило свої наміри стати партнером клубу і зробили свій внесок в бюджет клубу. Будується стадіон.
Але найголовніше – команда прогресує і ми реально претендуємо на вихід у першу лігу.
Хоча я не можу сказати, що ми повністю задоволені. «Верес» має бути першим у турнірній таблиці, а не третім, як зараз.
Через це моя оцінка першої частини сезону – 7 балів по 10-бальній шкалі.
— В минулому році ви ініціювали створення публічного акціонерного товариства. На якому етапі цей процес, бо дехто вже закидає, чому так довго.
— Я б теж хотів, щоб все було набагато швидше. Але є процедура, і в Україні вона не найшвидша.
Перша проблема, з яким ми зіштовхнулися, коли розпочали процес створення публічного акціонерного товариства – відсутність практики. В українському футболі не було клубу у формі ПАТ. Ми – перші!
В Національній комісії з цінних паперів і фондового ринку пропонували нам добре подумати, перед тим реєструвати саме публічне ПАТ. Але ми точно хочемо це зробити.
Зараз процес на фінішній прямій. Документи подали. Була затримка з оцінкою торгової марки «Верес», це теж зайняло певний час, але все, що потрібно було зробити, ми зробили. Далі слово за чиновниками. Сподіваюся, найближчим часом потішимо власних вболівальників, спонсорів клубу гарними новинами.
— Як працюватиме механізм? Як будуть розподілені акції? Дуже багато питань по цій темі від вболівальників.
В публічний обіг будуть випущені акції клубу, які кожен охочий, підкреслюю, кожен, зможе купити. Наприклад, у вас є вільна тисяча гривень, і ви хочете стати акціонером клубу. Чудово, купуйте акції на цю суму, вони будуть у вільному доступі. Це перше, про що потрібно пам’ятати.
По-друге, акції – це цінні папери, вони мають вартість, і в майбутньому ви зможете їх продати, якщо виникне така потреба або бажання.
По-третє, чим більше у вас акцій, тим більше у вас буде важелів впливу на політику клубу. Одночасно усі акціонери бачитимуть, який бюджет клубу, на що витрачаються кошти. З’являється елемент прозорості і підзвітності.
Якщо простою мовою, в обмін на гроші, акціонери отримують можливість впливати на розвиток клубу і його майбутнє. Чим краще майбутні акціонери це робитимуть, тим дорожчим буде бренд «Вересу», а також вартість акцій і клубу.
Моє бачення – клуб не може бути залежним від однієї людини. Це шлях в нікуди. Подивіться на те, що сталося з «Дніпром», «Металістом». Зараз проблеми у «Карпат». Якщо ми хочемо будувати дім на міцному фундаменті, потрібно широке коло акціонерів, залученість вболівальників, адекватна бізнес-модель. Це європейська практика.
— До речі, про гроші. Не всі підтримують рішення міської ради виділити 1 млн грн «Вересу». Дехто пише про «простягнуту руку». Що ви про це думаєте?
— Річний бюджет «Вереса» перевищує 12 млн грн. Лише з того моменту, як я зайшов в клуб, особисто мною, групою компаній УКРТЕПЛО було інвестовано 7 млн грн. Гравці і тренерський штаб вчасно отримують зарплату та премії. Команда має гроші на тренування, базу, виїзди на матчі і основні потреби.
Міська рада підтвердила свої наміри стати партнером «Вереса», і ми дякуємо меру та депутатам за це рішення. З самого початку йшла мова про те, що громада не стоятиме осторонь клубу. Тому я не бачу підстав для того, щоб писати про те, що хтось у когось щось випрошує. «Верес» – це спільна справа громади, міської ради, спонсорів, хіба ні?
Крім того, місто бере участь у фінансуванні різних видів спорту – волейболу, баскетболу, футзалу. А «Верес» попередні два роки не отримував жодної копійки.
Є ще один важливий аспект, на який я б хотів звернути увагу. Жодного зв’язку між «Рівнетеплоенерго» і «Вересом» немає. В деяких коментарях в соціальних мережах зустрічав думку, що, мовляв, «Верес» фінансується завдяки роботі «Рівнетеплоенерго». Так можуть писати лише люди, які не розуміють, як працює житлово-комунальна сфера.
Все, що я вклав у «Верес», це мої власні кошти та гроші компанії УКРТЕПЛО.
— В інтерв’ю у вболівальницькій спільноті колишній гравець клубу Ігор Фіяло згадував про заборгованість за один місяць…
— Перед тим, як стати президентом клубу, ми з попереднім керівництвом домовилися про те, хто які борги бере на себе. Свою частину щодо погашення заборгованості за місяці, які накопичилися до травня 2019-го року, я виконав на 100?%. Я знаю, що є невиплачена заробітна плата за грудень 2018 року (мабуть, про це говорить Ігор), також є частина боргів по зборах та базі. Ці борги обіцяє закрити Олексій Хахльов і він це озвучив публічно. За цей сезон у «Вереса» боргів немає.
— Ще одна гаряча тема – приїзд одного з футболістів на територію окупованого Криму…
— Крим – це Україна. Але як людина і громадянин, я не розумію і не поділяю те, щоб викладати в соціальну мережу відвідування окупованих територій чи будь-які дії, які можна трактувати, як підтримку країни-агресора, це сприйматимемо як образу вболівальників з усіма відповідними наслідками. Як президент клубу скажу, що ми обов’язково поговоримо з гравцями нашої команди. Гравці, які на контракті з «Вересом», мають розуміти, що для нас патріотизм – не пустий звук.
Після відпустки обов’язково про це поговоримо з гравцями. Вони публічні особи і мають усвідомлювати наслідки необдуманих вчинків.
— Коли команда виходить з відпустки? Як готуватиметься до другої частини сезону?
— Адміністрація, тренерський штаб, гравці починають працювати, 1 лютого. Зараз триває робота по комплектації команди. Юрій Вірт веде розмови з потенційними новачками, бо ми усі зацікавлені в посиленні гри.
Спочатку гравці працюватимуть у Рівному, а в середині лютого вирушать на тренувальний збір в Туреччину. Хочу сказати, що далеко не кожна команда першої ліги, не те, що другої, їде на збір в Туреччину. Ми йдемо на цей крок, оскільки перед командою стоїть лише одне завдання – вихід у першу лігу.
— Чи буде презентація новачків? Зустріч з гравцями і тренерами?
— Обов’язково! Ми плануємо в суботу 1 лютого зустрітися з вболівальниками, підсумувати першу частину та спланувати другу частину. Найближчим часом повідомимо про час та місце, слідкуйте за анонсами.
Новачків презентуємо вже після зборів. До речі, у нас на огляді буде перспективний іноземний гравець, але про це пізніше, спочатку треба, щоб він підійшов тренеру.
Принагідно вітаю усіх вболівальників, усю червоно-чорну сім’ю зі святами. Здоров’я, любові, достатку вам та вашим родинам!
23.01.2020 | Інформаційна служба НК «Верес» |
Рівне-Ракурс №10 від 23.01.2020p. На головну сторінку |