![]() |
№948 від 29.01.2020p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Через різноманіття «вушних девайсів» визначитися з підходящим варіантом досить складно. Спростити процес допоможе класифікація пристроїв.
- Краплинні у вигляді вкладишів;
- Вакуумні затички;
- Накладні, що мають кріплення.
При цьому пристрої можуть оснащуватися кабелем або функціонувати віддалено. Говорячи про те, як вибрати бездротові навушники soundmag.ua/catalog/headphones/sennheiser, слід додати, що всі типи відрізняються своїми перевагами і недоліками, обумовлені розташуванням динаміків і якістю інших параметрів.
Головною перевагою таких навушників є їх вартість і габарити. За рахунок компактної конструкції, вони легко поміщаються в вушну раковину будь-якого користувача. Утримуються за рахунок сили пружності, але періодично випадають. Основний недолік полягає в поганій якості відтворення низьких частот, що також обумовлено маленькими розмірами мембрани. Звукоізоляція залишає бажати кращого. Вибираючи навушники-крапельки для телефону не варто розраховувати на високу якість звуку. І факт того, що виробники телефонів безкоштовно ними комплектують свої пристрої, є тому підтвердженням. Врахуйте, що деяким користувачам вони просто не підходять в силу нестандартної форми вух.
Даний вид навушників відрізняється більш щільною фіксацією динаміка всередині вушного каналу. Такі вироби мають м'які насадки з силікону, і відрізняються більш якісним звучанням. Відповідно, стоять теж дорожче. До переваг слід віднести хорошу звукоізоляцію, надійність. Якщо вибираєте недорогі навушники для телефону, в першу чергу, слід звернути увагу на цей вид гаджетів. При цьому досвідчені користувачі рекомендують орієнтуватися на «внутріканальнікі», мають більш потужні баси. Як правило, їх виробництвом займають преміальні бренди, включаючи Apple, AKG і Sony. На жаль, вакуумні навушники теж мають ряд серйозних недоліків - необхідно в регулярному чищенні і серйозне навантаження на вуха.
З назви зрозуміло, що такі вироби накладаються повністю на вуха. Завдяки спеціальному кріпленню їх носити дуже зручно. Ви можете розраховувати на якісний звук, що аргументовано наявністю більшої мембрани. Звукоізоляція досягається за рахунок щільного прилягання за допомогою спеціального кріплення до наголов'я. Відмінний вибір для меломанів і любителів ігор. До числа явних переваг даних пристроїв слід віднести якісну ізоляцію. Вони щільно прилягають, але коштують значно дорожче вищевказаних аналогів. В першу чергу, це обумовлено наявністю більшої мембрани і динаміків.
Також існують моніторні навушники, але їх частіше використовують справжні меломани або геймери для прослуховування улюбленої музики та ігор на комп'ютері.
Основні характеристики навушників
Безумовно, серед усього розмаїття товарів складно визначитися з покупкою, орієнтуючись лише на бренд і тип гаджетів. Зрозуміти, як вибрати навушники для телефону з хорошим звуком допоможуть наступні характеристики:
частотний спектр;
чутливість;
максимальна потужність;
рівень спотворення звуку;
імпеданс.
Звичайно ж, зовсім не обов'язково досліджувати кожен параметр, і ходити зі спеціальним обладнанням по магазинах - досить розбиратися з тим, що показують зазначені характеристики. Це допоможе отримати уявлення про якість девайса по його етикетці.
Вибираючи навушники для планшета або телефону, врахуйте, чим ширше частотний спектр, тим звучання краще. Відповідно, мембрана навушника ширше. Людське вухо здатне сприймати частоти від 15 до 20 тисяч Гц. Відповідно, пристрої з показником нижче оптимальних, не є якісними.
Що стосується потужності, тут слід враховувати, що показник може варіюватися в діапазоні від 1 до 5000 мВт. Взаємозв'язок прямолінійна: чим більше, тим голосніше. Але, якщо показник вище допустимого, навушники просто вийдуть з ладу. Зі зрозумілих причин, недорогі вироби з високою потужністю часто швидко ламаються.
Від першого параметра даної категорії залежить те, наскільки голосно буде чути звук. Якщо не знаєте, як вибрати хороші навушники для свого телефону, намагайтеся звертати увагу на вироби з якісним магнітним сердечником. Враховуйте, що вкладиші і затички мають маленьку мембрану, а також незахищений магніт, тому на хорошу чутливість розраховувати немає сенсу. Але мінімум 100 дБ. Гучність досягається за рахунок близького розташування сердечника до вуха.
Опір слід враховувати відповідно до того, яку модель вибираєте. Для портативної техніки, включаючи телефони показник може становити від 16 до 50 Ом. Чим вище, тим потрібна велика потужність. Однак затички не можуть оснащуватися сильним джерелом звуку. Разом з тим, дана характеристика відповідає за чистоту звуку. Відповідно, для телефонів необхідно орієнтуватися на гаджети з опором від 20 до 25 Ом.
Рівень спотворення перевіряється в процентах. Не складно здогадатися, що, чим менше показник, тим якість звуку буде краще. Зрозуміти, як вибрати хороші навушники допоможе розуміння того, що спотворення залежить від ваги. Оптимальні дані:
вакуумні навушники - до 30 г;
вкладиші для телефону - до 60 г;
накладні - до 200 грамів.
Звичайно ж, якщо гаджет буде використовуватися в якості гарнітури для розмов, вага може бути більше. Але для прослуховування музики і аудіокниг слід орієнтуватися на мінімальний рівень спотворення.
Тепер поговоримо про те, що думають фахівці на рахунок того, як правильно вибрати навушники щоб отримати хороший звук на своєму смартфоні. Перш за все, експерти рекомендують відштовхуватися від сфери застосування девайса:
Якщо не вибагливі до якості звуку - для портативних пристроїв можна використовувати крапельки або затички;
Якщо бігаєте вранці або цінуєте якість звуку - необхідні гаджети з хорошим кріпленням і великий мембраною;
Якщо любите хороший бас і глибокий звук - орієнтуйтеся на закриті навушники, повністю охоплюють вуха.
29.01.2020 |
Рівне-Ракурс №948 від 29.01.2020p. На головну сторінку |