Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №281 від 01.03.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Запитували – відповідаємо

Масонство на Україні

Член ложі може бути письменником, бізнесменом, міністром чи лідером партії у своєму профанному житті, врешті, як і безробітним, зазначає Великий Майстер

Доброго дня, редакція “Рівне-Ракурсу”! Хотілося би більше дізнатися про таємні організації українських масонів. Що являє собою масонство на Україні? Хто туди входить і чим члени таємного товариства нині займаються? Наперед вдячний.

Олег Р., м.Острог.

Аби дізнатися про сучасне масонство на Україні, довелося переглянути десятки сайтів інтернет-видань. Виявляється, що, попри таємничість, “Велика Ложа України” (найголовніша масонська ложа в Україні) має свою веб-сторінку, де можна дізнатися про діяльність, посвяту та ритуали таємного товариства (www.ukrmason.org). Та все по порядку.

Як повідомляє інтернет-енциклопедія Вікіпедія, нині в Україні активно функціонує, як уже згадувалося вище, головна масонська ложа “Велика Ложа України”. Вона, у свою чергу, об’єднує наступні ложі: “Три колони” у Києві, “Фенікс України” у Харкові, “Каменяр” у Львові, “Імхотеп до Полум’яної Зорі” в Івано-Франківську.

- Масонів у світі - мільйони, але нас цікавить українська специфіка, - зазначає Великий Майстер Великої Ложі Дистрикту Україна під юрисдикцією Великої Національної Ложі Франції (промова Майстра, взята з офіційного сайту “Великої Ложі України”, подається у скороченому варіанті - авт.). - Як і в інші пострадянські країни, масонство до нас прийшло з Заходу - інакше й бути не могло, бо “вільне мулярство” - не секта, ніхто сам себе не може проголосити братом, якщо не пройшов “канонічного” ритуалу, а такий ритуал можуть здійснити лише “канонічно” втаємничені брати у “канонічно” створеній ложі.

Найбільше масонів у Києві, Харкові, Одесі та Львові: саме там живе і працює переважна більшість братів усіх юрисдикцій.

Є серед масонів вільні й невгамовні натури, митці; є і ті, кого у світському житті називають впливовими людьми.

Мета вільного мулярства описана у сотнях книг: самовдосконалення, а через себе - вдосконалення світу (пригадайте тезу одного з праотців української масонерії Г. Сковороди: “Пізнай себе - і ти пізнаєш світ”).

Член ложі може бути письменником, бізнесменом, міністром чи лідером партії у своєму профанному житті, врешті, як і безробітним. Але в ложі - він просто брат, який прагне товариства, що сприяло б його особистісному вдосконаленню.

Наш орден - не таємна організація, а закрита. Перш за все, закрита для нерозумних людей, а таких вистачає всюди, в Україні також. Дискутувати з дурнями - марнувати час.

Спитаєте, чи можна заборонити масонство? Можна. Саме так робили за комуністів і за нацистів. Масони ще й зараз не працюють в авторитарних азійських країнах чи в Білорусі.

У масонській Конституції чітко записано, що розмови про політику та релігію в ложах заборонені (врешті, як і про бізнес), аби уникати сварок.

Для масонів є обов’язковими два пункти: згадування Великого Архітектора Всесвіту (тобто Бога-Творця) під час ритуалів і неприпустимість доступу жінок до Храмів.

Чому регулярні масони не приймають до свого кола жінок? Через традицію, дуже давню і (додам від себе) дуже мудру: за відсутності жінок легше думати про духовне...”.

Про масонів можна писати й писати. Тільки от газетна площа обмежена. Варто додати, що існує припущення про те, що світове масонство керує всією планетою. За цією теорією, вони виконують роль “прихованої руки”, яка маніпулює верхівкою суспільства, немов маріонеткою, залишаючись при цьому в тіні. Може, це і так.

На українській банкноті номіналом 500 гривень зображений масонський знак - “усевидяче око або Промениста дельта” (знак обізнаності або принципу свідомості). Г.Сковорода, зображений на купюрі, був постійним членом масонського ложе.

Відомі масони України:

Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Павло Скоропадський, Іван Франко, Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Квітка-Основ’яненко, Гулак-Артемовський та інші.

01.03.2007Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 01.03.2007p. 
На головну сторінку