№951 від 13.02.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Незрячі жителі та гості міста отримали унікальну можливість якщо не побачити, то відчути на дотик туристичні місця у Рівному, як от краєзнавчий музей, зоопарк, драматичний театр та інші. Відповідні великі карти-білборди з нанесеними на них тактильними позначками з’являться в місцях масового скупчення людей. Це стало можливо, завдяки реалізації соціального проєкту в рамках Громадського бюджету «Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю».
– Це по суті одиничний інклюзивний проєкт в рамках громадського бюджету в категорії вартістю до 250 тисяч гривень. Таким чином ми не лише робимо Рівне доступним для людей з інвалідністю, а й привертаємо увагу до їхніх потреб. Такі проєкти є й в інших містах України, але їх дуже небагато. Хочу подякувати людям, які допомогли реалізувати цю ідею від її початку і до завершення, за їхні консультації і безпосередню підтримку. Обіцяю, що працюватимемо над темою безбар’єрного простору для людей з інвалідністю й надалі. Це – лише початок.
Тактильні карти з позначками шрифтом Брайля допомагають орієнтуватися в просторі незрячим. Вона є багаторівневою і різноструктурною.
– Ми розмістили на ній тільки центральну частину міста, бо шрифт Брайля є об’ємним і потребує багато місця, – розповіла одна з консультантів проєкту Ніна Асєєва. – Карта спрощена, тому що розрахована на людей, які вивчатимуть її тактильно. На ній розміщені не лише музеї та театри, а й безбар’єрні кафе та ресторани. Також тут є QR-код, перейшовши за яким можна заслухати аудіо-екскурсію про Рівне на своєму телефоні.
Загалом 11 таких білбордів буде встановлено по всьому місту: автовокзалі, в «Златі Плазі», парку ім. Шевченка, Міському будинку культури, «Текстильнику». Вони виготовлені з пластику, якому не страшний дощ і сніг.
Окрім того, було створено 3 фільми про Рівне та його найвизначніші місця із сурдоперекладом. Їх також презентували в «Інваспорті» 6 лютого.
Авторка фільмів Надія Фоміна каже:
– До створення кінострічок довелося залучити багато документознавців, істориків та фахівців у туристичній сфері. Ми хотіли зробити все можливе, щоб люди з інвалідністю змогли хоча би торкнутися думками до надзвичайно красивих пам’яток нашого міста, до частинки його історії. Дуже важливо, що таким чином ми можемо сприяти розвитку свідомого громадянського суспільства.
13.02.2020 |
Рівне-Ракурс №10 від 13.02.2020p. На головну сторінку |