№953 від 27.02.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Зазвичай ті, хто бажає схуднути, з початком чергової дієти намагаються до максимуму скоротити споживання жирів, тому що вони приносять найбільше калорій (1 г жиру – 9 ккал). Потім вони набивають холодильник «знежиреними продуктами» і починають будувати плани на нове життя.
А вся справа в тому, що жир необхідний. Крім енергетичної функції, він виконує і масу інших не менш важливих. Робота мозку, серця, еластичність шкіри, гормональна діяльність – все на його відповідальності. І лляна олія вирішує відразу кілька проблем, забезпечуючи тіло необхідними жирними кислотами. Крім того, цей продукт багатий вітамінами F, А і E.
Жирні кислоти, що входять до складу лляної олії:
– альфа-ліноленова кислота – 60?% (Омега-3);
– лінолева кислота – 20?% (Омега-6);
– олеїнова кислота – 10?% (Омега-9);
– інші насичені жирні кислоти – 10?%.
Дієтологи стверджують, що прийом лляної олії для схуднення заповнює потребу організму у жирних кислотах, тому вам не хочеться солодкого та жирного. Також олія механічно сповільнює перетравлення їжі у шлунку, обволікуючи харчову грудку – їжа знаходиться довше у шлунку, а вас не мучить почуття голоду.
Склад лляного насіння прискорює метаболізм. Тіло виділяє більше тепла і витрачає більше калорій. Обмінні процеси вимагають припливу кисню, а це значить, що у вас гарний настрій, і вам хочеться рухатися.
Відповідно до деяких досліджень, споживання лляної олії допомагає стабілізувати рівень цукру в крові та, відповідно, рівень інсуліну. Це знижує ризик захворювання діабетом, що часто пов’язаний з ожирінням.
Як і будь-яка дієта, що ґрунтується на споживанні якого-небудь одного компонента, простий прийом лляної олії не допоможе вам схуднути.
Але якщо ви додасте її у свій раціон і займетеся спортом, лляна олія стане вашим помічником у боротьбі з зайвими кілограмами.
Рецепти:
Додайте 1-2 чайні ложки лляної олії у склянку води та перемішайте. Якщо горіховий присмак олії неприємний, розбавте її соком. Пийте склянку суміші щодня, щоб наситити тіло омега-3 жирними кислотами.
Спробуйте пити чайну ложку лляної олії за 30 хвилин до прийому їжі. Поступово доведіть дозу до столової ложки.
Якщо пити ложками не хочеться, якщо ви відчуваєте дискомфорт – збризкуйте лляною олією салат. Можна спробувати і таке заправлення: змішайте маслинову олію та лляну олію у рівних пропорціях, додайте пару крапель лимонного соку.
Цей дрессинг різко скоротить потребу в солодкому та жирному.
Не розігрівайте лляну олію. Не використовуйте її для смаження.
Додавайте мелене лляне насіння в їжу. Дієтологи вважають, що мелене насіння набагато корисніше, ніж цільне, тому що багате клітковиною та добре перетравлюється. Мелене насіння льону знижує рівень холестерину та кількість липопротеїнів низкої щільності.
Постарайтеся знайти курячі яйця з ферми, де птахів годують переважно лляним зерном. У цих яйцях набагато більше омега-3 жирних кислот, ніж у звичайних. Курячі яйця містять від 6 до 9 г високоякісного білка, що необхідний для росту м’язової маси.
Зберігайте лляну олію та мелене насіння в холодильнику, щоб вони не псувалися.
Якщо ж приймати лляну олію без усякої міри, з помічника вона перетвориться на ворога. Альфа-ліноленова кислота лляної олії збільшує ризик захворювання раком простати та раком молочної залози, а це – найчастіший вид онкозахворювань, що зустрічаються.
Медики не радять приймати лляну олію вагітним жінкам і в період лактації. Хворі склеродермією також повинні втриматися від прийому лляної олії.
У великих кількостях лляна олія може викликати діарею і метеоризм.
27.02.2020 |
Рівне-Ракурс №10 від 27.02.2020p. На головну сторінку |