Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №958 від 02.04.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Зрізані троянди: що зробити, щоб квіти стояли довше

Зрізані троянди: що зробити, щоб квіти стояли довше

Щоб троянди стояли у вазі якомога довше – завдання не з легких, адже вони дуже примхливі й чутливі, в’януть швидко, якщо відсутній правильний догляд. Ми зібрали секрети, які допоможуть зрізаним квітам стояти довше.

Коли купувати цибулини і саджанці квітів

Купувати посадковий матеріал найкраще перед самою його посадкою, однак це не завжди можливо. Цибулини й бульби літніх рослин продають, як правило, наприкінці зими, тому подумайте, де і як ви будете зберігати їх до посадки. Найкраще помістити їх у торф або пісок і тримати при температурі не вище 7 °С у підвалі або холодильнику. А ще краще висадити цибулини в контейнер для того, щоб перевалити у відкритий ґрунт, коли прийде час посадки.

Ніколи не купуйте навесні цибулини весняноквітучих культур – нарцисів, гіацинтів, крокусів і тюльпанів, оскільки існує висока частка ймовірності, що вони зберігалися на складі з осені, а це значить, що строк їхньої придатності вже минув, хоча за зовнішнім виглядом цибулин це можна й не визначити.

Купувати саджанці троянд https://yaskrava.com.ua/rozy/rozy-chayno-gibridnye/ з відкритою кореневою системою найкраще в середині жовтня, тому що восени, вибір саджанців більше, ніж навесні. Крім цього, бруньки на трояндах після посадки не встигають прорости до зимових морозів, а невелика підсушеність надземної частини троянд знижує ризик ушкодження морозами.

Як зберегти зрізані троянди

Троянди слід обов’язково підрізати см на 3-4 перед тим, як ставити у вазу. Але тут є кілька нюансів:

• для підрізування треба вибирати ніж (або секатори) з лезом з нержавіючої сталі, інакше взаємодія з металом викличе окислювальні процеси;

• підрізати троянди треба у воді, тому що це перешкодить попаданню в них пухирців повітря, які завадять квітці насичуватись киснем;

• після того, як ви підрізали троянду, розріжте ще її кінець хрест-навхрест, тобто вздовж і впоперек, сантиметра на 2-3. Це збільшить площу зіткнення троянди з водою.

Обірвіть або зріжте всі листочки на троянді, які можуть стикатися з водою, тому що у вологому середовищі вони почнуть швидко гнити, поширюючи мікроби, які з радістю зашкодять всій квітці.

Вазу вибирайте досить високу, а води в неї наливайте приблизно відсотків на 60-70 по відношенню до довжини стебла. Наприклад, якщо ваша троянда довжиною сантиметрів 30, під водою повинно знаходитися не менше 18 см.

Вода повинна обов’язково бути відстояною. Влітку – досить холодною, 10-15 градусів, а взимку в міру теплою – приблизно градусів 25.

Воду треба міняти кожні 5 днів, але щодня слід доливати нову порцію. Крім того, вранці або вдень обприскуйте троянду з пульверизатора, намагаючись не потрапляти в центр бутона, лише злегка освіжайте зовнішні пелюстки.

Зрізані троянди не люблять: спеки, холоду, протягів, прямих сонячних променів. Оптимальна температура повітря – 18 – 22 ° С. Кожні 2-3 дні підстригайте троянди на 1-1,5 см.

На ніч переносьте квіточки або в наповнену ванну, або в таз з температурою води 7-12 ° С. Але нехай охолоджуються і насичуються вологою тільки стебла, бутони ж піднімайте над рівнем води, їм розмокати не можна.

Такі способи, як додавання у воду цукру, горілки або аспірину і обламування шипів – досить сумнівні і можуть нашкодити. Тому будьте обережні, якщо все ж вдаєтеся до вживання таких засобів.

02.04.2020



Рівне-Ракурс №10 від 02.04.2020p. 
На головну сторінку