Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №958 від 02.04.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

9 сигналів, якими тіло повідомляє про сильну нестачу йоду

Йод – один з найважливіших мікроелементів, який бере участь у багатьох фізіологічних процесах.

Його нестача призводить до серйозних порушень, і вимагає своєчасного лікування. Тому сьогодні ми опишемо найбільш поширені ознаки дефіциту йоду. Якщо ви відмітили будь-який з цих симптомів, обов’язково зверніться до лікаря.

1. Проблеми зі шкірою і волоссям.

Суха шкіра та випадіння волосся можуть свідчити про нестачу йоду. Саме цей матеріал відповідає за гідратацію шкіри та уповільнює появу зморшок та рубців. Також йод найкраще регенерує волосся.

2. Вам постійно холодно.

Постійне відчуття холоду також може свідчити про дефіцит йоду в організмі. Якщо інші носять тоненькі блузи, а ви в теплому светрі, варто звернути на це увагу. Дефіцит йоду призводить до порушення метаболізму, тому організм виділяє менше енергії та тепла.

3. Несподіване збільшення ваги.

Сповільнений метаболізм також відображається на вазі. Людина починає набирати зайві кілограми.

4. Постійна втома.

Гормональний дисбаланс найчастіше призводить до проблем зі щитовидною залозою. Через це збільшується відчуття втоми та постійної сонливості. Перевірте рівень гормонів, адже втома є першою ознакою порушень.

5. Депресія і занепокоєння, проблеми з пам’яттю.

Найчастіше нестача йоду впливає на роботу нервової системи: людина стає забудькуватою, у неї знижуються увага і реакція, з’являється дратівливість.

6. Опухла шия.

Набряк шиї найчастіше свідчить про те, що тіло не отримує достатньо йоду. Через це щитоподібна залоза не може виробляти достатню кількість гормонів. Як наслідок, орган збільшується в розмірі.

7. Проблеми із зачаттям і вагітністю.

Якщо ви плануєте вагітність, обов’язково потрібно перевірити щитовидну залозу. Саме вони найбільше впливають на розвиток ембріона.

8. Брадикардія.

З’являються проблеми з серцем і судинами: аритмія, зниження рівня гемоглобіну в крові. Дефіцит йоду також пов’язаний з брадикардією, занадто слабким пульсом.

9. Запор.

Зниження функції щитоподібної залози також впливає на нашу травну систему. Дослідження показали, що гормональні проблеми призводять до зниження активності шлунка і товстої кишки, що призводить до запорів.

02.04.2020



Рівне-Ракурс №10 від 02.04.2020p. 
На головну сторінку