Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №961 від 23.04.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Готуємо рослинне молоко

Готуємо рослинне молоко

На сьогодні «молочна» тема є досить спірною. Є прихильники теорії, що рослинне молоко краще засвоюється організмом, а є й ті, хто надає перевагу звичному тваринному молоку. Я дуже люблю пробувати щось нове, отже вирішила розібратися з цією цікавою темою. А ще більше я люблю ділитися корисною інформацією, тож сподіваюся вам прийде до душі ця стаття.

Рослинне молоко готується на основі горіхів, зерен або насіння. Цей напій важко назвати молоком у звичному розумінні цього слова, але смакові якості й консистенція досить схожі. Продукт ідеально підходить вегетаріанцям, сироїдам, людям з не переносністю лактози й тим, хто дотримується посту. Крім цього, рослинне молоко допоможе в кулінарних експериментах.

Мигдальне молоко

Це молоко, можливо, найпопулярніше з усіх видів рослинного молока. Воно відносно недороге і має ніжний, злегка солодкуватий смак. Мигдальне молоко не містить багато калорій і білків. Деякі виробники додатково збагачують його кальцієм, а також вітамінами D і Е.

Замочіть на ніч у холодній воді сирий мигдаль (1 чашка). Промийте його, а потім помістіть у блендер горіхи, дрібку солі та підсолоджувач (наприклад: фініки, мед, кленовий сироп або стевію) і питну воду (5 чашок). Подрібніть до отримання однорідної маси. Протріть отриману суміш через мішечок для приготування горіхового молока (замість нього можна використовувати сито або марлю) і вичавіть рідину. Зберігайте мигдальне молоко в холодильнику не більше 3 діб.

Залишки мигдалю (макуху) можна висушити і використовувати в якості борошна для приготування різних страв, наприклад оладок.

Молоко з волоських горіхів

За таким же рецептом можна приготувати і молоко з волоських горіхів. Імовірно, це найдоступніший варіант горіхового молока, адже волоський горіх найбільш поширений у наших широтах.

Замочіть, промийте і подрібніть горіхи (1 чашка) у блендері з водою (5–6 чашок) і натуральним підсолоджувачем, потім процідіть.

Молоко кеш’ю

Цей напій на горіховій основі містить багато корисних ненасичених жирів і мало калорій. Домашнє молоко кеш’ю відрізняється від більшості його комерційних видів (які проходять фільтрацію) – воно містить більше кальцію, вітаміну D, магнію, калію і заліза, а також більше калорій і жиру.

Процес приготування аналогічний приготуванню мигдального молока, виняток становить заключний етап проціджування. Замочіть кеш’ю (1 чашка) на ніч у холодній воді. Промийте, додайте питну воду (4–5 чашок), підсолоджувач або ваніль і подрібніть все на високих швидкостях у блендері до отримання однорідної консистенції. Зберігайте молоко кеш’ю в герметичній ємності в холодильнику.

Вівсяне молоко

Напій багатий білком і клітковиною, він добре впливає на роботу травної системи.

Спосіб приготування:

Візьміть склянку цільнозернової вівсянки (каша швидкого приготування не підходить), промийте, перекладіть в глибокий контейнер і залийте трьома склянками питної води. Залиште на ніч в холодильнику.

Вранці збийте масу за допомогою блендера і процідіть через марлю. Для більш яскравого смаку можна додати корицю або ваніль. А щоб вівсяне молоко вийшло солодшим – використовуйте мед, фініки або фініковий сироп.

Кунжутне молоко

Цей напій є прекрасним джерелом легкозасвоюваного кальцію. Кілька склянок кунжутного молока покриє добову норму цього мінералу.

Спосіб приготування:

Промийте стакан білого кунжуту і замочіть на ніч в ємності з водою. Вранці злийте воду, кунжут перекладіть в чашу блендера, залийте склянкою питної води та збивайте кілька хвилин. Поступово залийте ще дві склянки води й збивайте протягом п’яти хвилин. Для смаку можна додати ложку меду, шматок банана або кілька фініків без кісточки. Отриману масу процідіть через марлю і використовуйте як звичайне молоко.

Кокосове молоко

Напій з кокоса містить в собі цінні ненасичені жирні кислоти. Регулярне вживання нормалізує рівень холестерину і добре впливає на стан волосся і шкіри.

Спосіб приготування:

Кокос розбийте і дістаньте весь м’якуш. Натріть його на тертці й залийте гарячою водою в пропорції 1:2. Дайте настоятися протягом двох годин. Після цього збийте масу блендером і добре відіжміть через марлю. Через деякий час молоко розшарується – це абсолютно нормально. Верхній шар – це ніжні й жирні кокосові вершки.

Соєве молоко

Соєві боби (1 склянка) і вода.

На ніч замочуємо соєві боби холодною водою, щоб вода закривала сою сантиметра на три. Вранці зливаємо воду, заливаємо заново – також, щоб вода закривала боби. Ставимо на вогонь, доводимо до кипіння і варимо 15 хв.

Після варіння зливаємо воду, боби перемелюємо в блендері і заливаємо водою знову. Співвідношення жмиху і води 1:3 або 1:2. Ретельно все перемішуємо.

Проціджуємо через марлю, жмих вбік, а молоко на вогонь, довести до кипіння і варити хвилин 15-20. Молоко готове.

Із рослинного молока можна робити пісні млинці.

А в жмих (виходить, як кашка) можна додати волоські горіхи, чорнослив, курагу, пропущені через м’ясорубку (всі частини рівні за кількістю).

Потім сформувати цукерки – занурити їх у розтоплений шоколад або у кокосову стружку, трошки остудити і покласти у холодильник.

23.04.2020



Рівне-Ракурс №10 від 23.04.2020p. 
На головну сторінку