![]() |
№961 від 28.04.2020p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Один з наших постійних клієнтів, замовив складний трафарет розміром 3 на 3 метри. Само собою такої ширини рулону не буває, та й у нашого плоттера максимальна ширина різання 130 сантиметрів.
За основу, ми взяли метровий рулон оракалу 641 сірого кольору, така ширина оптимальна для різання, вибірки і монтажу на стіну. Нейтрально-сірий колір відмінно підходить як для темних, так і для світлих стін.
Найкраще усю рызку зробити в професыоналыв - изготовление трафаретов на заказ. Для підготовки файлу, нам довелося трасувати растрове зображення. Після трасування обов'язкове оптимізація векторного файлу для плоттерного різання і зменшення кількості точок. Про те, як збільшити швидкість плоттерного різання, ми написали цілу статтю.
Після цього наш дизайнер розділив зображення на три частини. Це робиться в ілюстратора - векторному графічному редакторі.
Весь процес плоттерного різання, включаючи завантаження рулону, підбір ножа і відправку файлу на вбудоване сховище плоттера, зайняв годину з невеликим.
Облой - відхід, який виникає при вирубці, висікання або плоттерного різання. У нашому випадку це все, що оточує стовбури дерев. На цьому етапі, основне завдання - видалити фон і залишити тільки стовбури. Весь цей процес називається вибірка зайвих елементів.
Щоб з точністю перенести трафарет на стіну, необхідно об'єднати вирізані елементи. Від проекту до проекту ми використовуємо два види монтажних плівок. Перший -ORATAPE MT-95 від компанії Orafol. Матова, напівпрозора, сама бюджетна монтажна плівка, поставляється в рулонах по 50 метрів без паперової підкладки. Другий - ORATAPE MT-80P. Глянцевий, напівпрозора, має підкладку з просіліконенной паперу. Обидві плівки призначені для багаторазового використання.
Трудомісткий процес вимагає граничну концентрацію і мінімум дві пари рук.
1) Закріплюємо трафарет на стіні за допомогою малярного скотча.
2) Відгинаємо верхню частину трафарету на себе, відокремлюємо паперову основу (підкладку) від клеїть частини, потім акуратно зрізаємо частина підкладки і приклеюємо трафарет до стіни. На цьому етапі можна знімати малярський скотч. Продовжуємо монтаж.
3) Трафарет на стіні. Тепер необхідно видалити монтажну плівку, залишивши вирізані на плоттері частини на стіні.
Нанесення вирізаної плівки (трафарет) на стіну. Видалення монтажної плівки
Таким же чином монтуємо залишилися дві частини. На цьому етапі вже видно всю красу. Переходимо до творчої частини - забарвленні стіни.
За ескізами клієнта, на стінах повинні бути намальовані темні дерева, а на просвіт - яскраве світіння. Так як стіна спочатку була темно-синього кольору, ми вирішили залишити її як є, а поверх трафарету нанести флюоресцентную фарбу, яка яскраво світиться в променях ультрафіолетових ламп. Перед фарбуванням ми протестували три види фарб, від різних виробників, зупинилися на фарбі Decola через її пастозною, густої консистенції. Щоб зробити плавний градієнт і забезпечити хорошу покриваність малюнка дерева, довелося наносити фарбу в чотири шари.
Мабуть найвеселіше, приємне, але в той же час хвилююча заняття. Буває так, що під час фарбування, фарбувальний пігмент затікає під трафарет, утворюються дрібні патьоки.
1) Щільно притискайте трафарет перед фарбуванням, можна розкачати валиком, можна притиснути сухою ганчіркою.
2) Нанесіть фарбу валиком або губкою. Це дозволить уникнути підтікань на відміну від нанесення пензлем, яка через жорсткий ворсу сприяє проникненню фарби під трафарет.
3) Вибирайте правильну поверхню для нанесення. Від зчеплення трафарету з поверхнею безпосередньо залежить результат. Дерево, пластик, бетон, грунтована стіна, повинні бути чистими, без пилу і бруду.
Після завершення робіт залишається дочекатися темряви в кімнаті і включити ультрафіолетову лампу, щоб зображення світилося. Прекрасно вийшло!
28.04.2020 |
Рівне-Ракурс №961 від 28.04.2020p. На головну сторінку |