№962 від 30.04.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
D – вітамін часто називають «сонячним», оскільки він легше засвоюється саме під час перебування під відкритим небом в сонячну погоду. Але є і ряд продуктів, які можуть частково компенсувати дефіцит вітаміну D: страви з риби, зернових культур. Тривала нестача вітаміну може спровокувати діабет, кардіологічні проблеми, рак молочних залоз, крихкість кісткової тканини.
В12 – засвоюваність речовин цієї групи знижується з віком, вони важливі для синтезу ДНК, стабілізації тиску, постачання внутрішніх органів киснем. Більше вітаміну в продуктах тваринного походження: м’ясі, яйцях, молоці, рибі.
В6 – важливий для обміну речовин, нормалізації рівня цукру, метаболізму жиру. Багаті вітаміном В6 банани, овочі, горіхи, м’ясні продукти.
Е і С – вітаміни мають властивість антиоксидантів, що нейтралізують вільні радикали, які провокують передчасне старіння, відмирання тканин. Вітамін С сприяє засвоєнню заліза, але він не здатен накопичуватися в організмі. Поповнювати запаси потрібно регулярно. Вітаміну Е більше в соняшниковій олії, бобових, мигдалі.
К – вітамін, який організм здатний продукувати самостійно (в невеликих кількостях). Оскільки даний вітамін впливає на згортання крові, то з віком його потрібно більше. Міститься в печінці, брокколі, м’ясі, курячих яйцях, рибі, деяких овочах.
Брак вітамінів можна визначити за допомогою аналізів, для цього необхідно звернутися в медичний заклад. Якщо дефіцит неможливо заповнити за допомогою харчування, то лікар пропише спеціальні вітамінні добавки.
30.04.2020 |
Рівне-Ракурс №10 від 30.04.2020p. На головну сторінку |