№963 від 07.05.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Якщо з пасинкуванням помідорів починаючі городники ще бідно знайомі, то необхідність пасинкування огірків для них – відкриття.
Огірок, як рослина, являє собою ліану, з якої ми зриваємо ці самі огірки. Для забезпечення нормального розвитку, стимуляції росту центрального батога та поліпшення плодоносіння необхідно виконувати пасинкування й осліплення огірка.
У першому випадку видаляють всі бічні пагони (пасинки), які утворюються у вузлах батогів, але залишають зав’язі, що утворилися там же, а в другому – видаляють і зав’язі, і пасинки. Зазвичай засліплюють лише перші 3-4 вузли, щоб молоді рослини не виснажувалися зайво раннім плодоносінням, а в інших вузлах по всій рослині видаляють тільки пасинки.
Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не ушкодити ніжний і соковитий пагін і квіти на ньому. Якщо пальцями акуратно не виходить, візьміть ножиці.
Пасинкування огірків виконується лише тоді, коли пасинки досягли розміру 3-6 см. Раніше – не ефективно, пізніше – втрата врожаю, адже рослина витрачає енергію на ріст, а не на вирощування огірків.
Пасинкування виконуємо десь до середини липня або навіть пізніше, якщо ліана ще свіжа й огірок помирати не збирається. Але в середині липня залишимо 1-2 пасинка аж знизу ліани для того, щоб після закінчення плодоносіння на старому стеблі замість нього могли вирости нові повноцінні стебла на старому кореневищі. Такий нехитрий спосіб дасть можливість продовження плодоносіння окремо взятого огірка. Ось так.
07.05.2020 |
Рівне-Ракурс №10 від 07.05.2020p. На головну сторінку |