Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №972 від 09.07.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Якщо гниють помідори…

Якщо гниють помідори…

Часто помідори хворіють на вершинну гниль, яка з’являється при різких перепадах температури навколишнього середовища. Спочатку хвороба вражає нижній ярус плодів, який знаходиться найближче до землі. Хвороба проявляється в районі плодоніжки, у вигляді бурої плями, яка стає водянистою, розповсюджується на весь овоч та згодом стає чорною.

Такі овочі вживати не можна, їх потрібно відразу виносити з ділянки та знищувати. Також, вершинною гниллю хворіють рослини при нестачі в землі кальцію, що значно послаблює захисні сили її в боротьбі з хвороботворними бактеріями та грибками.

Для того, щоб вберегти рослини від захворювання, потрібно своєчасно проводити регулярні профілактичні обробки. Тоді у випадку масового зараження, рослини перенесуть його більш стійко.

В першу чергу, потрібно внести в ґрунт препарати кальцію – кальцієву селітру. А в разі перших ознак хвороби, для швидкого засвоєння кальцію, вносять кальцій в хелатній формі, який дає результат через 2 години.

У спеку кальцій рослинами не засвоюється, тому це потрібно робити в похмуру та прохолодну погоду.

Раннє виявлення хвороби та своєчасна обробка рослин, може знизити кількість й витрату препаратів.

Від вершинної гнилі скористайтесь препаратом «Брексил кальцій», в хелатній формі (СаО – 20?% та бору 0,5?%). Розчиніть 20-30 грамів «Брексил кальцій» у 10 літрах води та обробіть перці з помідорами. Обробку проводьте один раз на 2 тижні.

Також, ці мікроелементи допомагають рослинам для утворення зав’язі та в період дозрівання.

Як рятувати помідори після затяжних дощів

1. Підв’яжіть помідори та видаліть зайві пасинки і листя. Внаслідок тривалих опадів рослини можуть нахилитися до землі. А в такому положенні помідори набагато швидше інфікуються хворобами та шкідниками. Натомість підв’язані помідори краще освітлюються сонцем і провітрюються, а це дуже важливо для цієї культури. З цією ж метою потрібно видалити зайві пасинки. Пасинкування томатів сприяє швидшому дозріванню врожаю, покращенню циркуляції повітря між кущами. Прищипувати верхівку помідора слід тільки після того, як розпустяться квіти верхнього суцвіття (над ним треба залишити кілька листочків).

2. Захистіть помідори від захворювань, насамперед від фітофторозу. Для цього потрібно обірвати нижнє листя і замульчувати грядки сіном (сінна паличка – природний ворог фітофторозу). Якщо сіна у вас обмаль, можна приготувати розчин для обприскування помідорів. Оберемок сіна залити водою і настоювати, доки зверху з’явиться каламутна плівка. Її треба зібрати, розколотити в 1 л сироватки й обприскати цією сумішшю кущі. Також кущі можна обприскувати сумішшю 1 л перекислого кефіру та 10 л води. Це добра профілактика захворювання!

3. Надайте першу допомогу. Якщо ж на рослинах уже з’явилися прояви фітофторозу (коричневі плями на стеблах і листі), їх можна обприскати 1?% розчином бордоської рідини. Або ж приготувати розчин із 80 г дріжджів і 10 л води. Допомагає і йодно-молочний коктейль: 1 л молока, 20 крапель йоду і 10 л води.

09.07.2020



Рівне-Ракурс №10 від 09.07.2020p. 
На головну сторінку