Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №976 від 06.08.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Які овочі і трави можна садити в тіні

Перед висаджуванням будь-яких культур спершу потрібно зазначити, що тінь буває різна, є «яскрава тінь» (це тінь під деревом на відкритій ділянці, чи тінь біля огорожі, де не ростуть ні дерева, ні кущі), «глибока тінь» – це тінь біля огорожі (стіни, будинку) під деревом, куди промені сонця не потрапляють взагалі ніколи.

В умовах яскравої тіні такі овочі можуть дати хороший врожай: ревінь, салатні культури (салат, щавель та інші), черемша, часник, пряні трави і зелень, буряк, коренева петрушка і пастернак, багаторічна цибуля, квасоля кущова і боби, а також хрін.

Ревінь – овоч універсальний, стебла його кислі, проте їх можна використовувати як для супу, так і для десерту.

Салатні культури – листові салати, качанні салати, рукола, шпинат, щавель, мангольд, гірчиця листова і крес-салат, добре ростуть на ділянках розташованих в тіні. Звичайно рекордного врожаю, такого як ви можете отримати на сонячній на грядці, ви не побачите, але зате зрізати листочки можна не поспішаючи, в тіні вони довго залишаться свіжими і не дадуть гіркоту.

Черемша, всього декілька листочків в весняному салаті і ви отримаєте велику порцію вітамінів. Черемша іноді в тіні росте навіть краще ніж на сонячній грядці, адже в природному середовищі вона розташовується часом під листям високих дерев.

Часник. Врожай з затіненої ділянки буде невеликим, зубчики дрібними, зате дуже смачними і ароматними і чудово підійдуть як приправа до страв або салатів.

Зелень і пряні трави, не всі, звичайно, не базилік, не тимян, не здатні рости в затінених умовах і можуть загинути, а більш прості трави – кінза, кучерява петрушка, селера, материнка, м’ята, естрагон, ароматна меліса, любисток, можуть рости в тіні.

Буряк – часто йому віддається чи не найкраще місце, це марна трата площі, навіть в тіні буряк може дати непоганий врожай, звичайно, якщо вам не потрібні коренеплоди-гіганти. У цих умовах коренеплоди столового буряку будуть середніх розмірів, зате більш соковитими і ніжними.

Пастернак і коренева петрушка, вони теж непогано ставляться до тіні, а якщо у цьому місці зрідка бувають промені сонця, то прекрасно подвійно, вже тоді без врожаю ви не залишитеся точно.

Багаторічна цибуля типу Шнітт-цибуля, в тіні зелень стане ще більш соковитою. Помічено, що Шнітт-цибуля в тіні розростається навіть активніше ніж на сонці, вона в короткий термін може зайняти відведену їй площу, та й цвіте вона там цікавіше.

Боби і кущова квасоля, звичайно, не всі, а тільки деякі, найбільш тіньовитривалі сорти, з кожним роком їх все більше з’являється. В насіннєвому магазині купуйте тіньовитривалі сорти, не розчаруєтеся точно. Особливо вдалим може бути врожай у тих рослин, що висаджені під кроною дерева, при цьому і дереву буде користь, адже бобові культури накопичують азот в грунті, а їх бадилля є чудовим добривом.

06.08.2020



Рівне-Ракурс №10 від 06.08.2020p. 
На головну сторінку