Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №977 від 13.08.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

При яких захворюваннях зарадять вазони

При яких захворюваннях зарадять вазони

Коли хвороба застає зненацька, зазвичай біжимо до аптеки запасатися препаратами. Чимало людей навіть не підозрює, що всі потрібні ліки в них уже є – ростуть у горщику на підвіконні! Це дешево, зручно та перевірено поколіннями. Відірвав листочок, приклав до рани, заварив чай або вичавив сік для крапель – і без хімії можна обійтися.

Алое – універсальні ліки. Сік із цієї рослини широко застосовують у народній медицині, а препарати з неї – у лікарській практиці. Слід пам’ятати, цілющі властивості алое набуває через 3–5 років, а використовувати варто тільки його листочки розміром понад 15 см. Рослина має протизапальну, антибактеріальну, жовчогінну, загоювальну дію, рятує від печії, підсилює секрецію травних залоз, поліпшує апетит і травлення, підвищує захисні функції організму, стимулює відновлювальні процеси в пошкоджених тканинах. Алое ефективне для подолання багатьох груп мікробів: стафілококів, стрептококів, дизентерійної, тифозної й дифтерійної паличок.

Свіжий сік цієї рослини п’ють при невралгії, радикуліті, головному болі, шлункових захворюваннях. При нежиті сік алое закапують у ніс, використовують для полоскання при хворобах порожнини рота, ясен і кашлі. Окрім того, його використовують при опіках, при розтягуванні зв’язок та ударах, при пневмонії, ячмені. Ця рослина ще й чудовий косметолог, який допоможе зберегти надовго молодість і красу.

Азалія – отруйна рослина, та вона може виявитися корисною при лікуванні, наприклад, ячменю. Аби ноги пітніли менше, а неприємний запах зник, висушені та подрібнені пелюстки азалії потрібно засипати в чисті шкарпетки.

Агава є сечогінним і послаблювальним засобом. Корінь застосовують проти венеричних хвороб. Сік агави ефективний при ударах та синцях. Зріз із кореня рекомендується прикладати до зуба, щоб зняти біль.

Аспарагус очищує повітря від шкідливих домішок, поглинає важкі метали. Рослина має заспокійливу, сечогінну, судинорозширювальну, кровоочисну, знеболювальну, протипухлинну, антибактеріальну, спазмолітину та глистогінну дію. Запобігає утворенню каменів у нирках і сечовому міхурі. Аспарагус використовують при лікуванні виразки шлунка, захворювань печінки, дизентерії, неплідді, жовтяниці, подагри, цукрового діабету і раку. Рослину можна використовувати як антимікробний засіб, адже вона знижує рівень стафілокока в повітрі на 80?%. Завдяки своїм фітонцидним властивостям аспарагус сприяє підвищенню імунітету й має також заспокійливі властивості. Підвищує працездатність і настрій.

13.08.2020



Рівне-Ракурс №10 від 13.08.2020p. 
На головну сторінку