Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №978 від 20.08.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Андрій Карауш: «Капітальні ремонти не можна «вішати» на простих рівнян»

Андрій Карауш: «Капітальні ремонти не можна «вішати» на простих рівнян»

Ситуація з капітальним ремонтом рівненських багатоповерхівок завжди була однією з найбільших проблем міста. Капітальні ремонти дуже дороге «задоволення», але без них ніяк не обійтись, адже не проведення капітальних ремонтів призведе до руйнації будинків з катастрофічними наслідками. Для того, щоб зрозуміти чи є вихід з цієї ситуації, автор звернувся до директора найбільшого обласного комунального підприємства – РОВКП ВКГ «Рівне­облводоканал» Андрія Карауша.

– Я інженер, і тому повинен оперувати конкретними цифрами та фактами. Отже, в Рівному є 1179 багатоквартирних житлових будинків. З них 520 мають менше п?яти поверхів, 350 – п?ятиповерхівок, 294 – дев?ятиповерхівок і 15 – чотирнадцятиповерхівок. Більшість житлового фонду збудована за радянські часи. Я спілкувався з багатьма досвідченими будівельниками, які працювали в сімдесяті-вісімдесяті роки, саме на ці двадцять років припадає пік житлового будівництва в Рівному. Хочу сказати, що якість робіт в ті часи була не дуже високою, і тому треба робити капітальні ремонти багатоквартирних будинків. На жаль, законодавчі акти забороняють напряму фінансувати такі роботи, бо квартири приватизовані, а це означає, що утримання будинків – «головний біль» власників квартир. Інша справа, що матеріальний стан більшості квартировласників не дає їм змогу оплатити цей самий капітальний ремонт.

Що робити? Вже не один рік в обласному центрі діють програми із термомодернізації. Тільки за період з 2015 по 2018 роки з міського бюджету було виділено 95 мільйонів 696 тисяч гривень. Я, як член рівненського міськвиконкому, повністю підтримую такий курс. Хоча потрібно виділяти значно більше коштів – житловий фонд Рівного «старіє». Так, на здійснення програми «Енергодім Рівне» на період з 2020 по 2023 роки заплановано виділити 135 мільйонів гривень. Сума значна. Однак, поки що це плани. Хочу сказати, що досвід інших міст України, у яких ті ж проблеми, що і в Рівному, вчить нас – для того, щоб більше виділяти коштів на модернізацію житлового фонду міста повинні більше заробляти. Якщо нам вдасться зробити Рівне більш інвестиційно привабливим ніж сусідні обласні центри, то нові виробництва будуть відкриватись в нас, а це прямі та непрямі доходи міського бюджету, вищі зарплати містян. Тому рішення проблеми капітальних ремонтів багатоквартирних житлових будинків, і, до речі, не тільки їх, я бачу в збільшенні доходів міського бюджету та в зростанні доходів мешканців міста, резерви тут є і вони значні…

20.08.2020Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 20.08.2020p. 
На головну сторінку