Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №983 від 24.09.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс незвичайного

Пожежна безпека під час виборів

Пожежна безпека під час виборів

Рівненське міськрайонне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області (далі – Управління) інформує, що 25 жовтня 2020 року відбудуться чергові місцеві вибори.

На території м. Рівне розташовано 109 виборчих дільниць. Відповідальність за протипожежний стан даних приміщень виборчих дільниць покладається особисто на керівників підприємств, установ та організацій, яким належать ці приміщення, а за додержання протипожежного режиму – на голів виборчих комісій та відповідальних чергових.

З метою забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час підготовки і проведення чергових виборів Управління рекомендує:

1. Пристосовані під виборчі дільниці приміщення забезпечити вогнегасниками з розрахунку на кожні 100 кв. м площі підлоги, але не менше двох вогнегасників на кожне окреме приміщення; біля телефонного апарату встановити табличку: «При пожежі дзвоніть – 101».

2. Евакуаційні шляхи і виходи утримувати вільними, нічим не захаращеними; у приміщенні, яке має один евакуаційний вихід, заборонити одночасне розміщення (перебування) більше 50-ти осіб; вивісити вказівники шляхів евакуації та евакуаційних виходів; на випадок відключення електроенергії обслуговуючий персонал забезпечити електричними ліхтарями (заборонити використовувати відкритий вогонь на виборчих дільницях: свічки, гасові лампи тощо).

3. Наказом визначити особу, відповідальну за дотримання протипожежного режиму; з обслуговуючим персоналом та особами, які залучаються для роботи на виборчих дільницях провести під підпис протипожежні інструктажі.

4. Заборонити експлуатацію кабелів і проводів з пошкодженою ізоляцією, або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості; застосування саморобних подовжувачів; користування пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами та іншими електроприладами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або випадання; прокладання проводів (кабелів) поверхнею горючих основ (конструкціях, деталях), здійснити згідно з вимог «Правил улаштування електроустановок» та ДНАОП 0.00-1.32-01 «Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок»; електричні проводи, які живлять зовнішню ілюмінацію та освітлення кабін для голосування обладнати самостійними вимикачами; приміщення виборчих дільниць забезпечити аварійним освітленням; з’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів здійснити за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (гвинтових, болтових тощо). Заборонити відтягувати електропровода проволокою та шнурами; завішувати (заклеювати) електропровода, електророзетки, електровимикачі шпалерами та іншими горючими матеріалами; обгортати електролампи папером та тканиною; застосовувати в приміщеннях виборчих дільниць електронагрівальні прилади (кип’ятильники, чайники, плитки, каміни).

5. Перед зачиненням приміщень обов’язково перевіряти їх протипожежний стан.

Провідний інспектор ВЗНС РМУ ГУ ДСНС України у Рівненській області Олексій Ногачевський

24.09.2020



Рівне-Ракурс №10 від 24.09.2020p. 
На головну сторінку