№989 від 05.11.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Пересаджувати півонії потрібно нечасто, приблизно раз на 5-6 років. Саме за цей час кущ півоній розростеться настільки, що його просто необхідно буде пересадити. Та й поживні речовини в ґрунті закінчаться, тож він може цвісти гірше. Хоча може допомогти правильне підживлення. Найкраще пересаджувати півонії в серпні-вересні. Саме в цей період, до холодів, півонії вкореняться, добре переживуть зиму і будуть цвісти вже наступної весни. Якщо ж ви будете пересаджувати півонії на нове місце навесні, то першого цвітіння вам доведеться чекати до наступної весни.
Перед пересадкою півоній потрібно правильно викопати квіти. Робити це треба акуратно, щоб не завдати сильних ушкоджень кореневій системі. Та це – непросто, бо коріння у півоній міцне, потужне і росте в різні боки. Під час викопування півоній грунт має бути сухим, щоб земля не прилипала до лопати і коріння виймати з грунту без зусиль.
Пересадка півоній потрібна для омолодження і подальшого рясного цвітіння. Після пересадки квіти будуть більшими і пишнішими. Коріння викопаних півоній слід оглянути на наявність хворих, гнилих і пошкоджених ділянок, які видаляють за допомогою секатора.
Оброблене коріння прибирають в затінене місце на 6 годин для просушування, коріння має бути трохи зів’ялим. Це необхідно для того, щоб коріння не зламалося і не згнило в ґрунті.
Ідеальні умови: сонце до обіду і відсутність протягів. У кожної нової дільби має бути 3-5 бруньок, а довжина коренів менша 20 см. Якщо коріння потужне, міцне і велике, його розрізають, або рубають сокирою, а, якщо коріння без зусиль поділиться вручну, краще не вдаватися до використання інструментів.
Кореневі частини потрібно продезінфікувати в слабкому розчині марганцівки. У розчин помістити на 30 хвилин. Після дезінфекції їх просушують і припудрюють попелом пошкоджені ділянки.
Для швидкої адаптації, розвитку та рясного цвітіння півонії потрібно вибрати відповідну ділянку. Півонії добре ростуть на місці, де сонечко світить до обіду, а після знаходиться в напівтіні. Півонії не люблять протягів, тому місце потрібно безвітряне. В таких умовах півонія буде цвісти рясніше і довше. Не рекомендовано висаджувати рослину в місцях зростання дерев і високих чагарників.
Грунт має бути пухкий та удобрений. Посадкову ямку для куща викопують заздалегідь, щоб грунт встиг осісти, і між коренів не утворилася порожнеча. Лунка для посадки має бути розміром 60х80 см. На дно лунки в шар 15 см укладають дренаж (пісок або бита червона цегла). Потім землю (1 відро) змішану з перепрілим гноєм (2 відра). Коріння поміщають в посадкову яму таким чином, щоб коренева шийка була нижче рівня землі.
Місце посадки трамбувати не можна, грунт залишається пухким для циркуляції кисню. Після посадки квіти рясно поливають. З приходом осені поверх грунту укладають мульчу – торф або перепрілий гній.
Якщо півонії висаджують в прямий ряд, то необхідно дотримуватися відстані між квітами. Схема посадки півоній на нове місце: для низькорослих сортів відстань має бути не меншою 80 см. Якщо сорт високорослий, то відстань між квітами – не менша 100 см.
05.11.2020 |
Рівне-Ракурс №10 від 05.11.2020p. На головну сторінку |