Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №989 від 05.11.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Гарний врожай часнику

Гарний врожай часнику

Висаджуємо часник приблизно за два-три тижні до передбачуваних холодів. До стійких морозів він повинен встигнути прорости в корінь, але не викинути листя, і підготовленим піти в зиму.

Найкращі попередники

Бажано, щоб до часнику на грядці росли томати, огірки, бобові культури. Також хорошими попередниками часнику можуть бути рання капуста, кабачки, гарбузи. У цьому випадку ґрунт для часнику буде максимально насичений органічними добривами.

У місцях, які були зайняті під картоплю або цибулю, висаджувати часник не рекомендують. Між цими культурами великий ризик “обміну” хворобами (нематода, фузаріоз та ін.).

Не можна також садити озимий часник на ділянки, куди в цьому році вносили гній: часник дасть багаті зелені “вершки”, пухкі головки і буде менше стійкий до грибкових захворювань.

Знайдіть на своїй ділянці найбільш родючий ґрунт з нормальною або зниженою кислотністю. Саме в цьому місці й варто посадити часник. Крім цього, він не любить тінь і не переносить сильні протяги. Тому грядку зробіть на сонячній стороні, розташувавши її з півночі на південь.

Перекопуємо і удобрюємо грядку

1. Готуємо ґрунт для часнику. Ще наприкінці серпня – початку вересня необхідно удобрити ґрунт: на кожен кв. м площі вносять 10 кг перегною, 1 склянку крейди і 2 склянки попелу, додають 2 ст. л. сульфату калію і 1 ст. л. суперфосфату. Рівномірно розподіливши на ґрунті всі компоненти, грядку потрібно скопати. Глибина копання повинна становити не менше 20 см.

2. Формуємо грядку. Даємо час на усадку ґрунту. Далі грядку залишають у спокої, поки ґрунт не осів після перекопування. Якщо опадів восени мало, для кращої усадки можна декілька разів полити приготовлену грядку водою.

Деякі городники поспішають і висаджують часник відразу після перекопування. Це позначається на рості та розвитку рослини: зубчики часнику при осіданні ґрунту опиняються глибоко в землі, а навесні збільшується час проростання пагонів і знижується врожайність культури.

4. Обробляємо ґрунт. З метою профілактики захворювань часнику обробіть землю 1?% розчином мідного купоросу (1 ст. л. речовини на 10 л води). Отриманим розчином за допомогою лійки пролийте всю площу грядки. Потім прикрийте її плівкою.

В середньому на 2 кв. м потрібно 1 відро такого розчину.

Напередодні висадки часнику порозсипайте на поверхні грядки сечовину з розрахунку 10-20 г на кв. м і полийте ґрунт водою.

Як підготувати часник до садіння

1. Розбираємо головку на зубки. По-перше, важливо уважно оглянути часник і розібрати головки на окремі зубчики, з яких потрібно відібрати для посадки найбільші, здорові.

Якщо ви берете посадковий матеріал сортів часнику, які не стрілкуються, використовуйте зубчики тільки зовнішнього ярусу.

2. Дезінфікуємо часник. Для цього відібрані зубчики необхідно на добу замочити в 0,1?% розчині перманганату калію (марганцівки) або 1?% розчині мідного купоросу.

Після цих процедур часник можна вважати готовим до підзимового садіння.

Як правильно садити озимий часник

1. Робимо ямки. На підготовленій заздалегідь грядці палицею робимо в землі лунки на відстані 10 см одна від одної. Глибина лунок – 10-15 см. Відстань між рядами – 20-25 см.

2. Заглиблюємо зубки часнику. В лунки розкладаємо зубчики часнику. Втискувати їх у землю не варто, бо це затримує укорінення.

3. Обробляємо землю. Якщо земля суха, можна пролити її рожевим розчином марганцівки.

4. Засипаємо ями. Закривати лунки необхідно перепрілим компостом.

5. Якщо ви боїтеся, що ваш часник може вимерзнути, додатково мульчуйте грядку. Оптимальний шар мульчі – близько 10 см. Для мульчування найкраще використовувати зрізані на квітнику квіти, опале листя.

05.11.2020



Рівне-Ракурс №10 від 05.11.2020p. 
На головну сторінку