№993 від 03.12.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Протягом уже 40 років аюрведичний лікар Пратіма Райчур допомагає тисячам чоловіків і жінок розв’язувати їхні проблеми зі шкірою, повертаючи їй молодість і здоровий рум’янець. Дослідження аюрведи вона почала з 13 років на своїй батьківщині в Індії. Зараз Пратіма очолює засновану нею в Нью-Йорку клініку по догляду за шкірою й випускає власну лінію аюрведичної косметики.
Про наші реакції
Жодна подія не є стресовою сама по собі: вона стає такою через нашу реакцію на неї. Один і той же фільм одній людині може здатися моторошним, а іншій смішним. Одна людина після розлучення почувається спустошеною, а інша – звільненою. Одна людина, вигравши в лотерею, радісно забирає приз і їде відпочивати, а інша хапається за серце і вмирає. Якщо ми зможемо змінити своє ставлення до подій, то зміниться й фізіологічна реакція.
Не косметика, а їжа
Велику частину їжі ми отримуємо через рот, але шкіра теж поглинає поживні речовини. При цьому звичайна їжа всмоктується в кров уже після того, як ми прожуємо й проковтнемо її, а шлунок – перетравить. А креми та лосьйони, які ми наносимо, потрапляють безпосередньо в кровоплин у нерозщепленому вигляді. Як і всі речовини, які проникають в організм, вони стають або сировиною для побудови нових тканин тіла, або потенційно токсичними відходами.
Ось чому я не втомлююся повторювати своїм клієнтам: «Засоби догляду за шкірою – це не косметика, а їжа. Не намащуйте шкіру тим, що ви не могли б з’їсти».
Харчування - розум - шкіра
Причини всіх проблем зі шкірою – від вугрів до зморшок, закладено в глибинах психіки й фізіології, і досягти стабільного поліпшення нам не вдасться доти, доки ми не перестанемо обмежуватися зовнішніми засобами та не почнемо приділяти належну увагу своїм думкам і їжі, яка живить клітини нашого тіла.
Неадекватне харчування – перший за ступенем важливості фізичний чинник дисбалансу й хвороб, а правильне харчування – обов’язкова умова запобігання та лікування захворювань. Це однаковою мірою стосується і тіла, й розуму. Їжа не лише будує, годує та лагодить клітини нашого тіла, а й за допомогою тонких енергій дош живить і лікує нашу психіку. Наш настрій безпосередньо залежить від їжі. Тому все, що ви їсте, позначається не тільки на фізичному самопочутті, а й на стані розуму.
Наш настрій починає перетворювати їжу ще до того, як ми її з’їмо, – тобто в процесі купівлі продуктів, приготування страв, подачі їх на стіл і підготовки до прийому їжі. Навіть ідеальна страва стане отрутою в організмі, якщо в емоціях панує розлад.
Усі шкірні захворювання, в тому числі вугри, екзема та псоріаз, виникають, зокрема, через накопичення амі (токсинів). Якщо токсини вже накопичилися в травному тракті, то для відновлення рівноваги дош недостатньо одних тільки змін у дієті, оскільки токсини перешкоджають засвоєнню поживних речовин. І якщо ви спробуєте виправити дієту, заздалегідь не очистивши тіло від токсинів, то «корисна» їжа буде попросту виводитися. Це все одно, що лити чисту воду в бруд.
Як зберегти красу й молодість? Дотримуйтеся двох загальних для всіх дієтологічних правил: утримуйте товсту кишку в чистоті й підтримуйте активне травлення.
Про «сталеві м’язи» та кращий спосіб схуднути
Сучасна культура прирікає нас на фізичну ізоляцію один від одного. Дорослі люди рідко насолоджуються ласкавими дотиками поза сексуальним контекстом.
У нашому світі високих технологій – світі швидкостей і штучної стимуляції, склалося «безконтактне» суспільство. Ми використовуємо машини навіть для обстеження тіла – і самі мріємо обзавестися «сталевими м’язами» й «сталевими нервами». Ми хочемо перетворитися на машини, ніби це допоможе нам віддалити й перехитрити старість.
Єдиний спосіб перемогти старіння – знижувати рівень стресу та розширювати свідомість. Методи розвитку свідомості – ось інструменти науки про довголіття! Машини зношуються й ламаються, але розум системи «тіло-розум» здатний до самовідновлення. Не захоплюйтеся накачуванням біцепсів – краще носіть дитину на руках чи робіть масаж коханій людині. Якщо ви хочете скинути кілька зайвих кілограмів, частіше обіймайте своїх друзів. І пам’ятайте, що цілющий дотик здатен зняти напругу та стрес, накопичений за цілий довгий день.
03.12.2020 |
Рівне-Ракурс №10 від 03.12.2020p. На головну сторінку |