Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №994 від 10.12.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Як наповнити свій організм кальцієм

Як наповнити свій організм кальцієм

Кальцій – найпоширеніший мікроелемент у людському організмі. Це свідчить про те, що він дуже й дуже важливий для забезпечення процесів життєдіяльності.

Серце, кістки, м’язи потребують кальцію

По-перше, кальцій постійно потрібен для формування структури кісткової тканини. Не секрет, що кожної миті в організмі людини відбуваються тисячі біохімічних реакцій, старі клітини гинуть, нові утворюються. Кісткова тканина не є винятком. Її клітини й утворені ними структури весь час оновлюються й, звісна річ, потребують кальцію. Якщо його бракує, виникає загроза розвитку хвороб хребта й суглобів: остеопорозу, остеохондрозу, артриту, артрозу, а також підвищується ризик переломів.

Велику роль кальцій відіграє й у роботі серця. Під його впливом відбувається згасання нервового імпульсу, унаслідок чого серцевий м’яз розслаблюється. Оскільки серце працює все життя без зупинок, фаза відпочинку є для нього дуже важливою.

Кальцій також забезпечує розслаблення скелетних м’язів, блокуючи можливість переподразнення нервових закінчень. Саме тому солі кальцію застосовують для зняття судом.

Однією з найважливіших функцій кальцію в організмі є зсідання крові. Якщо кальцію в організмі замало, то потрібно набагато більше часу для того, щоб ранка чи подряпина закрилася тромбом. За цей час можна не тільки втратити більше крові, а й інфікувати рану, що сповільнить її загоєння.

Кальцій активує ряд ферментів та гормонів, чинить антиалергійну та протизапальну дію.

Ознаки дефіциту кальцію

– Підвищена нервова збудливість, безсоння, дратівливість.

– Судоми литкових м’язів, поколювання в руках і ногах, нервові тики.

– Біль у суглобах, болючість ясен, погіршення переносності болю.

– Рясні менструації.

– Прискорене серцебиття й підвищений тиск.

– Крихкість нігтів, випадання волосся, проблеми з зубами.

Головне джерело кальцію

Виходячи з наведеного вище, зайве говорити про важливість вживання продуктів із високим вмістом кальцію. Але для складання свого щоденного меню потрібно знати деякі дуже важливі нюанси, а саме: які продукти справді багаті на кальцій. Річ у тім, що в медичній літературі чомусь популяризуються далеко не найбагатші на кальцій продукти – молочні. А про ті, які насправді містять величезну кількість кальцію, безпідставно мовчать.

На першому місці за вмістом кальцію стоїть мак. Недарма наші пращури вживали його з безліччю страв. Моя мама розповідала, що в її дитинстві готували дуже смачну страву – варену картоплю з маком. Я з дитинства пам’ятаю улюблену мною й моїми сестрами страву, яку готувала нам бабуся – коржі з маком. В українській національній кухні існує багато інших «шедеврів кулінарії»: вареники з маком, пиріжки з маком та з квасолею й маком.

Пропонуємо вашій увазі перелік багатих на кальцій продуктів і трав:

мак- 460 мг / 100 г, кунжут 670-975 мг / 100 г, кропива – 713 мг / 100 г, подорожник великий – 412 мг / 100 г, насіння соняшнику – 367 мг / 100 г, шипшина – 257 мг / 100 г, мигдаль 252 – 273 мг / 100 г, петрушка – 245 мг / 100 г, ліщина – 226 мг / 100 г, амарант, насіння – 214 мг / 100 г, крес-салат – 214 мг / 100 г, твердий сир – 600 мг / 100 г, коров’яче молоко – 120 мг / 100 г, кисломолочний сир – 80 мг / 100 г.

Рекомендовані Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я добові норми споживання кальцію:

діти до 3 років – 600 мг, від 4 до 10 років – 800 мг, від 10 до 13 років – 1000 мг; підлітки від 13 до 16 років – 1200 мг, молодь від 16 й старші – 1000 мг, дорослі від 25 до 50 років – від 800 до 1200 мг, жінки, старші 50 років, – 1000 мг, чоловіки, старше 50 років, – 1200 мг.

Кальцієм організм збагатять морквяний сік і лікер з яєць

Зменшення в організмі кальцію загрожує такою хворобою, як остеопороз. Для профілактики остеопорозу варто обмежити вживання цукру, який впливає на зменшення кісткової тканини. Ліпше замінити його медом. Також корисно щодня випивати склянку морквяного соку, який містить багато кальцію. Морква є гарним профілактичним засобом від остеопорозу, ревматизму, вона позитивно впливає на паращитоподібні залози. Тож не зайвим буде частіше вводити в меню салати з моркви. Натерти на середній тертці 2 морквини, можна додати родзинок, заправити соком лимона та маслиновою олією. Цей салат також сприяє очищенню печінки, поліпшенню зору.

Жінки у віці, особливо ті, хто народжував, мають підвищену потребу в кальції. Для підвищення показника кальцію в організмі натуропатична медицина рекомендує скористатися кисломолочними продуктами (не молоком!).

Для зміцнення кісток корисно вживати так званий калієвий овочевий бульйон. Порізати великими шматками корінь петрушки, корінь селери, 3 необчищені картоплини, 3 необчищених бурячки, 2 морквини, невеличкий шматок гарбуза та 2 цибулини. Усе покласти в каструлю, додати пригорщу квасолі й залити чистою водою так, щоб вона покрила овочі на третину, а то й більше. Варити 40 хв, накривши посудину кришкою. За кілька хвилин до готовності покласти кріп і часник. Процідити, додати масло й трішки меленого імбиру. Пити ковтками протягом дня. Овочі потовкти на пюре (можна перемолоти в міксері). Така страва не лише зміцнить кістки, а й допоможе очистити кров, вивести токсини з організму.

Для профілактики та лікування остеопорозу рекомендую вживати також уже відомий нашим читачам кальцієвий лікер. Ретельно помитих 7 домашніх яєць з білою шкаралупою покласти в стерильну банку, залити лимонним соком (з 12 лимонів), аби він їх повністю покрив. Настояти під закритою кришкою 10 діб у холодильнику. Яйця мають розчинитися, утвориться цінний продукт – цитрат кальцію, який гарно засвоюється організмом (на відміну від аптечного кальцію). Суміш перемолоти в міксері, перетерти через сито. Додати 200 мл меду та 500 мл коньяку. Розлити в скляний посуд. Пити по 1 ст. л. (попередньо струснувши посудину) тричі на день протягом 2-3 місяців. Після місячної перерви курс повторити.

Для ліпшого засвоєння кальцію рекомендую почистити судини й вивести з організму токсини за допомогою рецепта чеського духівника Франциска Бардосу. Для цього взяти по 2 ст. л. соку лимона та сиропу шипшини (є в аптеках), 200 мл води, на кінчику ножа червоного гострого перцю. Сік лимона розвести водою, додати перець. До суміші влити сироп шипшини. Приймати курсами по 2 тижні, починаючи на Повню. Вживати по 100 мл тричі на день за 30 хв до їди. Перерва – 2 тижні. Ця суміш також регулює кровообіг і артеріальний тиск, очищає всю ендокринну систему

10.12.2020Олена СВІТКО, натуропат, народна цілителька



Рівне-Ракурс №10 від 10.12.2020p. 
На головну сторінку