№995 від 17.12.2020p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Рівненщина отримала 10 мільйонів 400 тисяч гривень субвенції для обладнання лабораторій, що проводитимуть ПЛР-діагностику. Як розповіла заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Олена Гандзюк, кошти спрямують на покращення потужностей не лише у Рівному, але і у районах.
За її словами, на сьогодні найкращу матеріальну базу для цього мають Вараш та Сарни, у планах – оцінка потужностей у Дубно.
Наразі триває процедура підписання договорів щодо постання обладнання, а також відповідності сертифікації. Серед основного обладнання, яке планують придбати, зокрема – ампліфікатори, автоматичні станції екстракції, ПЛР бокси, автоклав та інше.
У школах Рівненщини з 1 січня діятимуть нові норми харчування дітей
В Україні реформують систему шкільного харчування. З 1 січня 2021 року вступає в дію новий санітарний регламент для закладів освіти. Ключовим є здорове та безпечне харчування дітей.
Цьому питанню була присвячена онлайн нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля за участю дружини президента України Олени Зеленської.
Від Рівненщини в селекторі взяли участь голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, його заступники та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Для вирішення вищевказаних типових проблем та усунення причин їхнього виникнення робоча група розробила план заходів з реформування системи шкільного харчування, який включає три основні напрямки: оновлення застарілої нормативно-правової бази, підвищення контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування та ресурсне забезпечення шкіл.
«Ще торік у листопаді ми запровадили програму «Дітям Рівненської області – безпечне харчування». В її рамках вже оновили обладнання харчоблоків в 98 навчальних закладах. Наразі систематизовуємо правила для впровадження у школах здорового харчування. Наше завдання – безпечна і якісна їжа в кожному навчальному закладі Рівненщини», – відзначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
Нові норми харчування враховуватимуть рекомендації дієтологів та технологів щодо калорійності, поживної цінності, розмірів порцій продуктів та частоти вживання для різних вікових груп дітей і підлітків, що допоможе покращити збалансованість та енергетичну адекватність шкільних меню.
Зокрема, у шкільних їдальнях буде заборонено продавати сухарики, чіпси, поп-корн, солодкі газовані та енергетичні напої. У щоденний раціон школярів планується ввести злакові, сезонні овочі та фрукти, молочні продукти.
«Вперше врегульовано питання організації харчування дітей з дієтичними потребами: тепер якщо в дитини є довідка від сімейного лікаря або педіатра, власник закладу зобов’язаний організувати окреме харчування для цієї дитини» – пояснив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Також буде посилено постійний моніторинг з боку Держпродспоживслужби постачальників харчових продуктів.
17.12.2020 |
Рівне-Ракурс №10 від 17.12.2020p. На головну сторінку |