Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №998 від 14.01.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як виростити ківі в домашніх умовах

Як виростити ківі в домашніх умовах

Ківі – це ліана, що досягає довжини 8-10 метрів, плід якої має ніжну м’якоть з кисло-солодким смаком і ароматом ананаса. Поява ківі – це результат роботи селекціонерів з Нової Зеландії. Але не дивлячись на прихильність до субтропічного клімату та підвищеної вологості повітря, сьогодні існують види ківі, здатні зростати в помірному поясі, при цьому зберігаючи свої смакові та корисні якості.

Сьогодні щеплені саджанці ківі можна купити в магазині, але вирощування ківі в домашніх умовах також ніхто не скасовував, тим більше, що така процедура є набагато цікавішою та приємнішою.

Кращий час для посіву – з березня по травень. Виберіть у магазині найбільш стиглий ківі. Плід повинен бути м’яким, рівним, без вад.

Помийте фрукт і розріжте його на кілька частин. М’якоть акуратно розімніть. Кашку, що вийшла, киньте в склянку з теплою водою, перемішайте і дайте трохи відстоятися.

Багаторазово промийте – м’якоть змиється, а кісточки залишаться плавати на поверхні. Викладіть насіння ківі на серветку. Через 2-4 години воно підсохне. Загорніть кісточки у вату або тканину і покладіть на блюдце. Додайте трохи гарячої води – вона повинна добре просочити матеріал, але не виливатися при нахилі ємкості. Накрийте насіння плівкою і поставте в тепле сонячне місце. На ніч плівку краще відкрити або зовсім зняти. Вранці долийте необхідну кількість води. Через 7-10 днів насіння ківі повинно проклюнутися.

Візьміть квітковий горщик і насипте на його дно трохи керамзиту. Ґрунт краще взяти готовий, призначений для тропічних ліан. Потримайте його на водяній бані протягом двох годин. У лунки глибиною 5-10 мм покладіть по 2-3 насіннячка. Злегка присипте їх землею, полийте водою кімнатної температури та щільно накрийте плівкою. Поставте лоток у тепле сонячне місце. Через 3-6 днів з’являться перші сходи. Від безперспективних і непотрібних паростків краще позбутися вже на цьому етапі. Поливайте помірно та тільки вистояною водою. Узимку ріст пагонів ківі сповільнюється, і їх достатньо поливати 2-3 рази на місяць. У період вегетації (навесні та влітку) рослинам потрібно більше вологи, тому поливати потрібно частіше – 2 рази на тиждень. Крім того, спекотним літом ківі потрібно обприскувати.

Не забувайте проріджувати рослини, інакше вони будуть заважати одна одній. На ранніх етапах їх можна просто висмикувати із землі. Трохи пізніше це зробити вже не вдасться, тому що коренева система у ківі розвивається досить швидко. Найбільш правильним варіантом буде зістригання непотрібного паростка. Коли рослини досягнуть у висоту 10-12 см, пересадіть їх в окремі лотки. Якщо цього не зробити, їхній розвиток сповільниться.

У сприятливих умовах цвісти та плодоносити ківі з насіння починає на третій або четвертий рік.

14.01.2021



Рівне-Ракурс №10 від 14.01.2021p. 
На головну сторінку