№286 від 05.04.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Проблема
Чи не щодня бездомні собаки загрожують життю та спокою мешканців Рівного. Проте одні стають на їх захист, інші - викликають гицлів.
Нещодавно до редакції надійшов лист від рівнянки Ірини Дашкель. У ньому вона пише: “З моєю дев’ятирічною дочкою стався неприємний випадок. 12 березня один із бродячих псів, яких утримує на автостоянці, що на вулиці Ювілейній, Аліса Мамчур (на даний час собак вивезли), кинувся на дитину і покусав її. Дівчинка разом із бабусею поверталася з лікарні, де їй робили масаж гомілок та вигрівання п’яток (у дитини хворі ніжки). Побачивши свого тата, дитина побігла йому назустріч. Собака, якого вона навіть не помітила, кинувся на неї. І хоча донька зупинилася, він її все рівно вкусив за ногу. Ми звернулися до травмпункту обласної дитячої лікарні, де поставили діагноз: осадніння правої гомілки, кусана рана і призначили лікування упродовж 90 днів, про що є довідка. Того ж дня ми звернулися із заявою до міліції та санепідемстанції, а наступного - до міськвиконкому з проханням вжити відповідних заходів щодо бродячих собак”.
Авторка також розповідає, що в інших газетах писали, ніби дитина сама кинулася з палкою на пса. Насправді такого не було. Міські керівники відреагували миттєво. З’явився припис, відповідно до якого собак їх господарка вивезла за місто. Здавалося б, місто може спати спокійно. Але на утриманні в Аліси Мамчур перебуває лише близько 40 собачок, а вулицями їх бігає набагато більше.
За словами начальника управління житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому Юрія Собчука, за минулий рік бродячі пси покусали 592 мешканці Рівного, а цього року уже 96. І знову не доводиться говорити, що винними були постраждалі. Не всі ж із ціпками чи палками ходять. Який же вихід з цієї ситуації? Міська влада вважає, що тварин варто відстрілювати. Принаймні, це дешевше. Цим у нас займаються фахівці з КАТП 1728. 21 лютого 2006 року був ухвалений Закон України ”Про захист тварин від жорсткого поводження”, згідно з яким забороняється жорстоко вбивати собак. Присипляти їх можна тільки у спеціально відведених місцях і лише способами, від яких тварина не страждатиме. Після вилову бездомних собак необхідно тримати ще п’ять днів у притулку, звідки всі охочі можуть забрати їх додому.
Однак собак відстрілювати не перестали. Гицлі винайшли новий, більш гуманний спосіб усипляти тварин. У мідну трубочку закладають стрілу-капсулу з отрутою і стріляють у собаку. З неї можна поцілити на 10 метрів. Тварина конає хвилину-дві. Лише минулого року у місті було знищено 2385 бродячих псів, а цього року - 421.
- Собаки можуть переносити багато захворювань, - запевняють ветеринари. - За твариною, яка когось вкусила, треба спостерігати 15 днів. У разі необхідності жертві зроблять щеплення від сказу. Якщо покусав бездомний пес, людину обов’язково вакцинують.
Під час зустрічі з агресивним собакою найкраще нерухомо стояти або вдати, що піднімаєте щось із землі - тварини бояться такого жесту. На собак впливає також різкий окрик “Фу!”.
Між іншим, деякі політичні сили у Рівному стають на захист бездомних тварин. Так, представники обласнрї організацій партії Зелених України та “Народної самооборони” навіть пікетували сесію Рівнеради. Вони вимагали, аби депутати звернули увагу на потреби першого у Рівному притулку для приблудних собак, а також заборонили їх відстріл на вулицях міста.
На депутатів це прохання не вплинуло.
05.04.2007 | Володимир ПОПИК |
Рівне-Ракурс №10 від 05.04.2007p. На головну сторінку |