![]() |
№1001 від 09.02.2021p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Керамічний блок
Як і цегла, керамічний блок - це будівельний матеріал з глини, який використовується для зведення несучих стін будівель
Приватні інвестори як і раніше найбільш охоче обирають проекти будинків з цегли, оскільки побудовані за цією технологією будівлі вважаються найнадійнішими і довговічними. Однак дизайнери все частіше при зведенні стін пропонують замість цегли керамічні блоки. Працювати з ними набагато швидше, та й параметри теплоізоляції будівлі виходять краще.
Керамічний блок відноситься до тієї ж групи матеріалів, що і цегла, тобто будівельної кераміки з обпаленої глини. Таким чином, це натуральний і екологічно чистий матеріал, безпечний як для навколишнього середовища, так і для людини, так як не містить і не виділяє токсичних речовин.У порівнянні з цеглою пустотілі блоки більший і мають всередині характерні порожнисті отвори. Це робить їх легше, будівля зводиться швидше. Отвори також покращують термічну і звукоізоляцію стін, побудованих з цього матеріалу. Будинок з керамічної пустотілої цегли відмінно зберігає тепло взимку і повільно нагрівається влітку, забезпечуючи мешканцям сприятливий мікроклімат протягом всього року.
З саману зводяться стіни різних типів - зовнішні, одношарові і багатошарові, а також внутрішні стіни, як несучі, так і перегородки. Виробники також надають спеціальні варіанти блоків для зведення конкретних конструктивних елементів будівель - кращий приклад - керамічний блок димоходу і блок вентиляції. Їх характерна форма дозволяє швидко і легко встановити вентиляційний або димохідний канал.
При виборі матеріалу варто звертати увагу на різні його види. Спосіб його установки і параметри утеплення стін залежать від того, який керамічний блок буде використовуватися.
В даний час найбільшою популярністю користується пористий керамічний блок, який виготовляється з глини з додаванням тирси. При випалюванні блоки горять, залишаючи в матеріалі невеликі пори, зменшуючи його вагу і підвищуючи його термічні властивості. Для будівництва односімейних будинків найчастіше вибирають блоки 24-25 см, що дозволяють створити стіну такої товщини. Після цього потрібне додаткове утеплення для задоволення вимог до коефіцієнта теплопередачі U зовнішньої стіни.
Що стосується способу збирання, то це залежить від типу матеріалу. Найбільш рекомендується шліфований керамічний блок, який можна з'єднати тонкошаровим розчином. Порожні блоки, монтовані на шпунт і паз, популярні ще й тому, що не вимагають використання вертикальних швів, що значно прискорює кладок.
Керамічні блоки мають пористу структуру, тому їх об'ємна вага (близько 750-1250 кг / м3) набагато менше, ніж у повнотілої цегли (1800 кг / м3). Оскільки матеріал до того ж більше за розміром, з його допомогою можна набагато швидше і простіше зводити стіни. Роботи зі зведення будинку з пористої кераміки засновані на застосуванні шпунта і паза.
Заслуговують на увагу прекрасні теплоізоляційні властивості матеріалу. Найпопулярніший керамічна цегла має коефіцієнт теплопередачі U = 0,95 Вт / (м2 · K). Існує також варіант із заповненням з мінеральної вати. Це не вимагає додаткового утеплення стін.Керамічні блоки також мають відмінні ізоляційні властивості. Вони встановлюються з використанням тонкошарового розчину, а в разі блоків, з'єднаних шпунтом і пазом, без вертикального з'єднання. Завдяки цьому обмежується ризик утворення містків холоду і в той же час досягається значна економія на невеликій кількості використовуваного розчину.Застосування керамічних блоків
Найчастіше використовуються для будівництва приватних будинків. Перевага - вигідна ціна, хороші технічні параметри і універсальність використання. З цього матеріалу зводять внутрішні і зовнішні несучі стіни товщиною 25 см. Для зовнішніх стін необхідна додаткова ізоляція.Керамічні блоки доступні в різних варіантах, наприклад для установки в шпунтову систему, а також для сухої цегляної кладки на тонкошаровому розчині. Додатково цеглини можна заповнити мінеральною ватою, а потім зводити одношарові стіни без додаткової ізоляції.Розміри керамічних блоків
• висота: 220 або 238 мм,
• ширина 80, 188, 250, 288, 375, 380 і 440 мм,
• довжина 188, 220, 248, 375, 498 мм.
Найпопулярніший керамічна цегла 25 см має наступні розміри: 250 х 375 х 238 мм. Для зведення несучих стін трохи більшої товщини з утеплювачем використовується керамічна цегла 30 см, що становить 300/248/238 мм. Ще один часто використовуваний матеріал - керамічна цегла Max - його розміри 288 x 188 x 220 мм. Застосовується для зведення дво- і тришарових стін і внутрішніх несучих стін. Найвужчий саман товщиною від 8 до 12 см використовується для виготовлення облицювального шару в багатошарових стінах, а також для зведення перегородок.
Найчастіше рішення щодо матеріалу для побудови приватного будинку сьогодні зводиться до відповіді на питання: чи використовувати керамічний блок, газобетон, або силікат? Це три найпопулярніших будівельних матеріалу, кожен з яких має певні властивості і переваги.І газобетон, і силікат створені на основі піску і вапна, але кожен з них виробляється за різною технологією. При виробництві ніздрюватого бетону використовується алюмінієва пудра, завдяки якій матеріал набуває пористої структури, схожу на пористі керамічні блоки. У свою чергу силікат пресується, що визначає його виняткову міцність на стиск, тому його найчастіше використовують при будівництві багатоквартирних будинків і промислових об'єктів.
У одноквартирному будинку частіше використовують пористий бетон або керамічні блоки. Обидва матеріали відрізняються хорошими теплоізоляційними властивостями, хоча у газобетону коефіцієнт теплопередачі трохи нижче, ніж у цегли. Однак газобетонні блоки володіють гіршою звукоізоляцією і більш абсорбуючі, ніж саман. З ними простіше побудувати - вони великі і легкі, а також не потрібно використовувати спеціальні інструменти для обрізки і створення в них отворів, як в разі пустотілих цегл.
09.02.2021 |
Рівне-Ракурс №1001 від 09.02.2021p. На головну сторінку |