№1004 від 25.02.2021p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
На тлі ситуації в обласному центрі, яка склалась в лютому нинішнього року, здається, що з наслідками сніжного шторму боротися було просто неможливо. Однак, деякі населені пункти та ОТГ своєю роботою довели – можна забезпечити нормальне функціонування інфраструктури і життєдіяльності громад. Одним з таких прикладів є Великоомелянська громада. З самого першого дня, коли пішов сніг, дороги чистили і посипали піском та сіллю. Снігові замети прибирали вдень і вночі, в будні і у вихідні дні. Таким чином вдалось досягнути головного – дорогами можна було спокійно їхати і ходити. Як це вдалося Великоомелянській ОТГ, автор попросив розповісти її голову Аллу Карпюк.
– Тракторець в нас один, а доріг 63 кілометри.
– Як Вам вдалося одним тракторцем чистити таку територію?
– Я звернулась по допомогу до фермерів, підприємств, підприємців, які працюють на території нашої громади, в ДСНС. Допомогли усі. У нас були дні, коли прибирали сніг п’ять одиниць техніки одночасно. Я вдячна усім, хто відгукнувся і вийшов зі своєю технікою на прибирання наших сіл. Хочу сказати, що ми ще з осені звернулись до тих фірм, які обслуговують наші дороги, з вимогою підготовитися до роботи в умовах снігових заметів. Не можу сказати, що я, як голова ОТГ, дуже задоволена їх роботою, але разом з мешканцями нашої громади нам вдалося забезпечити посипання головних вулиць сіл громади, спусків та аварійно-небезпечних ділянок доріг. На ці цілі ми заготовили 12 тонн піску і солі.
– Я особисто бачив, як Ви у заметіль їхали за грейдерами і керували їх роботою. Навіщо Ви це робили?
– Водії не завжди знають особливості наших вулиць і тому доводилось пояснювати, що конкретно треба чистити, та й коли сама контролюєш роботи, їх якість суттєво покращується.
– Ваші висновки за результатами боротьби з нинішнім сніговим штормом.
– Головний – в нас хороші люди, і я вдячна усім, хто брав участь у боротьбі зі снігом. Але я вже бачу, що потрібно створювати в ОТГ комунальне підприємство і закуповувати снігозбиральну техніку. Добре, що ми мали план боротьби з заметами, а запаси солі та піску були розташовані по всім населеним пунктам, але потрібно покращити цю роботу, щоб стихія нас не застала зненацька.
25.02.2021 | Записав Володимир Конєв |
Рівне-Ракурс №10 від 25.02.2021p. На головну сторінку |