![]() |
№1004 від 04.03.2021p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Для спортсмена харчування - це не просто звичайний процес життєдіяльності, а важливий елемент спортивного режиму. Від правильно складеного меню безпосередньо залежить ефективність тренувань, поліпшення їх результатів. Не дивлячись на те, що спортивні тренери і дієтологи не прийшли до єдиної таблиці або розробленого меню, загальні правила і рекомендації все ж є. Про те, як правильно харчуватися спортсмену і чим спортивне харчування, БАДи відрізняється від просто здорового способу життя, ми розповімо далі.
Основним завданням правильного харчування є підтримка фізичного здоров'я. У спортивному харчуванні основні завдання зводяться до наступних чотирьох:
1. Метаболічна: активізація, прискорення метаболічних процесів організму.
2. Енергетична: забезпечення достатньої кількості калорій, мікроелементів, вітамінів, які наповнять тіло енергією, необхідною для певного рівня фізичної активності.
3. Функція перебудови: харчування має бути спрямоване на збільшення або зменшення загальної маси; зміна складу тіла за рахунок збільшення м'язової маси і зниження відсотка жирового прошарку
4. Гормональна: нормалізація і підтримка оптимального гормонального фону для поліпшення фізичних показників і результатів.
Магазин здорового харчування "Джині" пропонує широкий асортимент продукції для всіх вікових категорій.
Вітаміни та мінерали: мультивітаміни, колаген, монопрепарати (вітамін С, D, Е, В), цинк, магній.
БАДи: Омега-3, Суперфуди, добавки для травлення, печінки і детоксикації, серця і судин, імунітету, пам'яті і роботи мозку, зору і здоров'я очей, підтримки краси, загальнозміцнюючі.
Спортпіт: протеїни, гейнери, креатин, амінокислоти, ВСАА, комплексні добавки для суглобів і зв'язок, підвищення тестостерону, для відновлення, жиросжигатели, протеїнові батончики.
Косметика: Засоби для догляду за шкірою, волоссям, руками і ногами, тілом, продукція для створення макіяжу.
При помірній, але тривалій активності енергія для фізичної діяльності береться переважно із запасів глікогену і жирів. Тому перед тренуванням рекомендується їсти ненше жирів і цукру, але з високим вмістом вуглеводів. Саме тренування потрібно починати через 2-3 години після прийому їжі.
При складанні меню враховуйте смакові пристрасті: у багатьох корисних продуктів завжди знайдуться більш смачні для вас еквіваленти по калорійності і хімічним складом.
Багато спортсменів-любителів вважають, що їжа - це основний спосіб швидко привести себе в форму. І що при худобі треба якомога більше їсти, а при надмірній вазі - навпаки обмежити звичну норму їжі. Але такі ідеї помилкові: надмірне споживання нехай пісної білкової їжі швидше призведе до порушення роботи шлунково-кишкового тракту, нирок. І вага буде рости, швидше за все, за рахунок жирових відкладень.
Домогтися балансу в складанні меню допоможе розрахунок витрачених і споживаних кілокалорій разом з відстеженням пропорцій вуглеводів, білків і жирів. Купить комплекс добавок для иммунитета.
Для росту м'язової тканини і для загального здоров'я організму рекомендується, щоб кількість білків становило 15-20% від усього денного раціону.
Вживати в їжу надмірно білків не має сенсу, адже тіло не здатне переробляти понаднорму білка, він буде виводитися з організму, ускладнюючи роботу нирок. Жири теж важливі в раціоні спортсмена, якщо це поліненасичені жирні кислоти, а так звані корисні жири: жирні сорти риби, вершки та інші молочні продукти, нежарені горіхи і насіння, свіже рослинне і оливкове масло. Таких жирів рекомендується вживати 25% від загальної калорійності раціону. Відсоток, що залишився - вуглеводи. Уникайте простих вуглеводів, що містять глюкозу. Намагайтеся вживати овочі і фрукти, цільнозерновий хліб, бобові, горіхи.
Чиста вода покращує метаболізм і забезпечує температурну регуляцію під час тренувань. Тому регулярно поповнюйте запаси рідини в організмі, випивайте не менше 8-ми склянок в день.
Не рекомендується пити кружками і залпом, під час і відразу після тренування, так як це дає серцю додаткове навантаження.
04.03.2021 |
Рівне-Ракурс №1004 від 04.03.2021p. На головну сторінку |