Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1007 від 18.03.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Обробка смородини окропом навесні

Обробка смородини окропом навесні

Одним з ефективних способів боротьби з садовими шкідниками є полив кущів смородини окропом.

Цей прийом піднімає імунітет у рослин, прогріває ґрунт і є надійною профілактикою проти різних захворювань.

Додавання в розчин солі, мідного купоросу або марганцівки сприяє появі якнайшвидших результатів. Відповідь на питання, навіщо поливати смородину окропом, актуальна не тільки для фітосанітарного стану в саду, але і для збільшення врожаю. Після впливу гарячої води рослини здобувають підвищену виживаність і стійкість до впливу негативних факторів.

Коли поливати

Процедуру варто здійснювати ранно навесні, коли ще лежить сніг, перед появою бруньок на кущах. Усі заходи потрібно виконати належним чином:

– визначити кущі, які піддавалися впливу борошнистої роси, мурах, кліщів, попелиці;

– продумати черговість обробки;

– підготувати інструменти. Для роботи знадобиться лійка із ситечком або відро з металевим черпаком, термометр, окріп.

Технологія поливу

Киплячу воду варто налити в ємкість і, не гаючись, відправитися до насаджень. По дорозі температура води знизиться до 80°С, при контакті з гілками або із ґрунтом вона втратить ще кілька градусів і буде перебувати в межах 60°С.

Термометр необхідний для контролю робочої рідини. При низьких температурних значеннях ефект не буде досягнутий, а при високих – можлива поява опіків.

Ошпарювати гілки потрібно рівномірно, не пропускаючи ні одну з них, щоб не залишати ні єдиного шансу шкідникам. Землю навколо рослини також варто обробити. Лити окріп на корені категорично не рекомендується. Для запобігання кореневої системи від опіків деякі дачники захищають коріння рослин залізними листами.

Відстань між лійкою та гілками має бути не менше 10 см. Ошпарювання однієї ділянки не повинне перевищувати 5 сек.

Полив смородини окропом – екологічно безпечний спосіб боротьби з паразитами, що дозволяє знищити шкідників, що перезимували, і підвищити врожайність ягід.

Шкідники смородини

Кліщ – головний ворог усіх видів смородини. Поширення його відбувається при посадці. Самка гніздиться в порічкових бруньках, відкладаючи там яйця. При їхньому набряканні та настанні сонячних днів місця гніздування стають дуже помітними на прутах. Протягом 2-х тижнів спостерігається максимальна інтенсивність процесу, у результаті якого з’являється орда самок і личинок, а брунька, що роздулася, стає схожа на капустину. Після розселення кліщів, активність якого спостерігаєть в період цвітіння смородини протягом 15-20 днів, вона гине. Зараженню кущів сприяє вітер, птахи та люди, які служать переносниками шкідників по ділянці. Ранньою осінню кліщі знову вселяються в бруньки, щоб комфортно перезимувати в ній. Деформовані утворення добре видні на чорній смородині, але, абсолютно непомітні на червоних кущах.

Порічковий бруньковий кліщ є розповсюджувачем вірусного захворювання махровості, тому до його знищення потрібно прикласти максимум зусиль. Тому що він веде прихований спосіб життя, то тут усі методи гарні, але починати боротьбу потрібно з гарячого душу, при якому знищуються яйця кліщів. У цьому процесі важливо вловити підходящий момент, поки бруньки на смородині ще не починають розпускатися. Восени бруньки, у яких ховаються кліщі, постачені міцною захисною оболонкою, здатною витримати обробку, а до весни її опірність падає.

18.03.2021



Рівне-Ракурс №10 від 18.03.2021p. 
На головну сторінку