Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1008 від 25.03.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Хоспіс у Дубно не закривають – його переводять до Рівного

Хоспіс у Дубно не закривають – його переводять до Рівного

Як забезпечити надання якісних послуг хворим і при цьому врахувати інтереси колективу – відповідь на ці питання намагалися знайти учасники виїзного засідання постійної комісії з економічних питань та комунальної власності обласної ради, яке відбулося 18 березня у відділенні паліативної допомоги, що діє у м. Дубно.

Варто зауважити, що у 2020 році хоспіс перейшов у підпорядкування Рівненської обласної клінічної лікарні – комунального підприємства обласної ради. За цей час лікарня витратила на утримання відділення в Дубно понад 6 млн.грн. і лише 300 тис. грн. хоспіс отримав від Національної служби здоров’я за відповідний пакет послуг.

Сьогодні в паліативному відділенні перебуває 17 пацієнтів, медичний догляд за якими здійснює 48 працівників. Багато років хоспіс розташовується в будівлях Костелу та монастиря кармеліток, які датуються XVII ст., і займає там понад 1300 кв.м.

Зважаючи на це, керівництво обласної лікарні прийняло рішення з першого квітня перевести Дубенське відділення паліативної допомоги до Рівного. І справа не лише в тому, аби скоротити видатки на його утримання.

Якщо переїзд не відбудеться, обласна клінічна лікарня ризикує узагалі втратити фінансування з боку Національної служби здоров’я України, оскільки приміщення хоспісу не відповідає новим вимогам для обслуговування таких хворих. Зробити відповідну реконструкцію там також неможливо, адже будівля має офіційний статут пам’ятки архітектури, тож такі роботи проводити у ній заборонено.

– Ми готові забезпечити колектив роботою у лікарні в Рівному. А хворих, які перебувають у відділенні, повинні оглянути медики і зробити висновок, чи це справді паліативні пацієнти, чи їм більше потрібне саме соціальне обслуговування. Якщо йдеться про останнє, то пацієнтів необхідно перевести у заклади соціального спрямування. Тих же, кому потрібне саме лікування, доправимо до лікарні у Рівному і надаватимемо їм якісну та високоспеціалізовану допомогу, – зазначив директор обласної клінічної лікарні Віктор Ткач.

Такий розвиток подій не влаштовує частину працівників відділення, для яких необхідність доїжджати до Рівного є суттєвою незручністю. Саме тому під час зустрічі депутатів та керівництва обласної ради з колективом хоспісу звучали різні пропозиції, серед яких – забезпечити працівників відділення робочими місцями у комунальному медзакладі Дубенської міської ради, де, зокрема, мають намір відкрити відділення з надання паліативної допомоги.

– Усі зацікавлені в тому, щоб знайти оптимальний вихід з ситуації та забезпечити членів колективу роботою. Тому просимо, щоб влада міста Дубно поставилася з розумінням до тих, хто не матиме змоги доїздити до Рівного, і допомогла цим людям з робочими місцями, – зазначив голова постійної комісії з економічних питань та комунальної власності Андрій Пехотін.

25.03.2021Рівне-Ракурс №10 від 25.03.2021p. 
На головну сторінку