Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1008 від 01.04.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Психотерапія: в яких випадках потрібна допомога фахівця

індивідуальна психотерапія

Серед пацієнтів з різними розладами індивідуальна психотерапія набула досить великої популярності. Щоб зрозуміти, чи потрібна вам допомога фахівця, для початку варто розібратися з визначеннями.

Психолог і психотерапевт - різні люди. Перший має вищу спеціалізовану освіту, і в дипломі написано "психолог". Він допомагає впоратися зі складними життєвими ситуаціями, але не займається лікуванням ментальних розладів або захворювань. Тобто - займається консультацією здорових людей.

Психотерапевт - людина з вищою медичною освітою, яка пройшла додаткову підготовку і спеціалізується в області психіатрії. Він уже може призначати лікарські препарати для лікування того чи іншого захворювання, підбирати і складати програму з різних методів психотерапії.

Коли пора записатися на прийом

Психічні розлади не народжуються ні з того ні з сього. Зазвичай до цього веде ряд симптомів. Записатися на прийом до фахівця слід в таких випадках:

  1. Відбулась зміна в характері. Людина замкнулася в собі, втратила інтерес до життя, перестала спілкуватися з людьми, з якими раніше охоче йшла на контакт.
  2. З'являється небажання здійснювати будь-яку рухову активність. У деяких випадках справою на день стає навіть винесення сміття або водні процедури.
  3. Дуже швидко змінюється настрій: буквально за кілька хвилин рясна радість перетікає в зневіру. Досить часто присутні нічим не спровокована дратівливість і агресія.
  4. Без причини у людини починаються панічні атаки: боїться навіть виходити з дому. З'явилося відчуття, що хтось постійно стежить, підслуховує.
  5. Виникло бажання нашкодити собі. Спочатку це можуть бути незначні порізи або травми, але з часом ситуація буде ускладнюватися. Підсумок - можуть з'явитися навіть думки про суїцид.
  6. З'явилися зміни в харчовій поведінці: людина почала переїдати або навпаки відмовлятися від прийомів їжі.

Це тільки деякі тривожні симптоми, які показують, що пора звернутися до психотерапевта. Краще прийом не відкладати, в іншому випадку ситуація стане гірше, і лікування затягнеться. Препарати, а також методи терапії підбираються в індивідуальному порядку. Докладний курс лікування надається після консультації. Також слід враховувати, що симптоми повинні бути затяжними. Якщо настрій просто іноді змінюється через погану погоду на вулиці - це норма. Якщо з'явилося таке, турбуватися і звертатися до фахівця не варто.  

01.04.2021



Рівне-Ракурс №1008 від 01.04.2021p. 
На головну сторінку