![]() |
№1009 від 07.04.2021p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
З 1 серпня українські приватні споживачі газу мають право самостійно вибрати нового постачальника і перейти до нього на обслуговування. Але це не обов'язок. Навіщо міняти постачальника, як це зробити і де його шукати - розібралася далі.
Щоб мати можливість вибирати кращі умови та/або ціну. Відкриття ринку газу для населення (а саме це сталося з 1 серпня, коли перестало діяти положення про спеціальні зобов'язання для газопостачальників ) дає можливість газопостачальним компаніям конкурувати між собою за клієнта. Який в цих умовах отримує вибір сервісу і ціни.
Багато людей забувають про безпеку, але рідко замислюються над тим, що через безвідповідальне ставлення, можуть постраждати вони самі, але і навколишні люди. Так відбувається велика кількість газових аварій, які краще попередити, ніж усувати згубні наслідки, для цього потрібні газосигналізатори на https://renome.biz/uk/gazosignalizatoru-strazh/.
Кожен побутовий споживач природного газу має два договори: на поставку і розподіл. Нагадаємо, що постачання та розподіл - дві різні послуги.
Постачанням або продажем газу займається газопостачальна компанія-газзбут. Розподілом або ж доставкою-облгаз.
Обидва ці договори є типовими, затвердженими Регулятором ринку-Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.
За законом споживач має право змінити постачальника газу. Для цього потрібно розірвати договір з поточним постачальником і укласти з новим.
Таких постачальників газу в Україні більше, ніж 600. Частина з них постачають газ тільки населенню, частина-тільки бізнесу. Є такі, які постачають газ і населенню, і бізнесу.
Що ж стосується договору на розподіл, то споживач не може поміняти облгаз, оскільки в регіоні тільки одна компанія має право обслуговувати розподільні мережі - труби. Дія договору з облгазом припиняється у разі, якщо клієнт повністю відмовляється від споживання газу і офіційно «відрізається» від труби.
Читайте також: Особистий досвід: як поміняти постачальника газу. .
1. Споживач направляє обраному ним новому постачальнику заяву на приєднання.
2. Новий постачальник повідомляє про рішення клієнта діючого (»старого") постачальника через інформаційну платформу протягом 3 днів від отримання заяву на приєднання.
3. Новий постачальник розгляне подані споживачем документи. Він має право анулювати подану споживачем заяву на приєднання, якщо вважатиме його ненадійним (наявність боргів у старого Постачальника).
4. Новий постачальник надсилає споживачеві повідомлення про дату початку поставок газу, протягом 3 днів після завершення процедури зміни постачальника.
5. Новий постачальник реєструє споживача у власному реєстрі споживачів.
Зараз тільки формуються зручні сервіси, де можна просто і легко знайти всіх постачальників, порівняти їх умови і ціни. На сьогодні існує кілька варіантів пошуку.
1. Сайти постачальників в розділі з комерційними пропозиціями (якщо ви знаєте назву компанії).
2. Реєстр ліцензіатів НКРЭКУ.
3. Мобільний додаток "Енергетика онлайн" (в App Store і Google Play).
4. Портал Газотека
Побутові споживачі мають право купувати газ за цінами, що вільно встановлюються сторонами договору постачання природного газу відповідно до Закону Про ринок газу.
За якість газу, як і за його доставку (розподіл) відповідальність несуть оператори газорозподільних мереж (облгази). Це передбачено чинним законодавством.
07.04.2021 |
Рівне-Ракурс №1009 від 07.04.2021p. На головну сторінку |