![]() |
№1010 від 08.04.2021p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Цей народний засіб чудово себе зарекомендував, легко змиваючи такі олійні плями з посуду, з якими сучасні миючі засоби майже не можуть впоратися. Та й на гаманці це набагато менше позначається. Просто варто насипати порошок на тарілку, побризкати водою, потім розмазати порошок по тарілці і змити. Жирний посуд можна очистити від залишків їжі, замочивши його на 15 хвилин у ємності з гарячою водою і гірчичним порошком (на 1 л води – 20 г гірчичного порошку). При цьому тарілки стають ідеально чистими.
Доводиться готувати для них спеціальні пастки. Можна покласти дошку або копицю трави поруч з тими рослинами, які найбільше схильні до нападу слимаків, а потім присипати їх сухою гірчицею. Перевірено – загибель слимаків є неминучою.
До речі, порошок гірчиці діє знезаражувальним чином і на збудників деяких хвороб рослин. Його бактерицидні властивості вже давно доведені наукою.
Полив грядок гірчичним настоєм максимально псує життя буряковій блішці, хрестоцвітній блішці, цибулевій і морквяній мухам. Гірчичний настій готується просто: у 10 л треба розвести 1 склянку гірчичного порошку і настояти протягом двох годин. Цим засобом варто поливати буряк у проміжку від появи сходів до утворення четвертого-п’ятого справжнього листочка. Капусту, редис, редьку та інших капустяних родичів теж можна обприскувати тим самим настоєм, але необхідно додати у нього 1 ст. л. оцтової есенції.
Повторювати обробку варто у міру появи шкідників.
Гірчичний порошок і у саду є великим помічником. Його можна використовувати для обприскування чагарників і дерев від попелиць, плодожерок, вогнівкок, кліщів, пильщиків і мідяниць. Обробку необхідно проводити ретельно, не пропускаючи жодної гілочки, до квітнення, одразу після нього і потім кожні два тижні. Настій готується з розрахунку 100 г гірчиці на 10 л води. Настоюють його дві доби, проціджують і розводять удвічі водою.
Щоб не спровокувати появу опіків на листі, таку обробку краще не проводити під час сонячної погоди.
А посіяна у грядки гірчиця здатна відлякати дротяників і колорадських жуків. Тому радимо гірчицю сіяти між картопляними рядами. А ще краще використовувати гірчицю на городі у якості сидерата. Восени сіють насіння гірчиці одразу після збору врожаю на вільній ділянці городу, навесні це краще робити за місяць до посадки овочів.
Щоб посівна гірчиця принесла користь, а не перетворилася на повноцінний бур’ян, її необхідно скошувати до появи квіток, а ще краще до бутонізації, й одразу внести у ґрунт. У якості сидерата найбільше підходить гірчиця біла. До речі, вона удвічі ефективніша за гній. Протягом сезону цей сидерат забезпечує найвищу мікробіологічну активність ґрунту, забезпечуючи його поживними речовинами. Витрата на одну сотку – 250 г насіння.
08.04.2021 |
Рівне-Ракурс №1010 від 08.04.2021p. На головну сторінку |