Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1012 від 22.04.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Як знизити високий пульс без ліків

Як знизити високий пульс без ліків

Лікарі зазначають, що багато пацієнтів стурбовані, чому в них високий пульс (тахікардія). Звичайно, потрібно шукати причини.

Але часто причини тахікардії не знаходяться. Аналізи красиві. Обстеження здорові. А серце торохтить. Пацієнт в зневірі, а лікар готує рецепт на таблеточки. А чи можна обійтися без них? Не хочеться багато років «зів’янути під гнітом бета-блокаторів». Можна! І потрібно, якщо ви здорові.

Чим знижуємо пульс

Навантаження

Іноді (часто) причина постійної тахікардії – детренованість. Наш організм створений, щоб бігати від хижаків і здійснювати тривалі прогулянки в пошуках їжі. Серцю потрібне навантаження. Для новачків ідеальна щоденна ходьба. Потрібно йти так швидко, ніби сильно поспішайте, щоб пульс піднявся, дихання збилося, а ви трохи спітніли через 5-10 хвилин навантаження.

• Мета: 30-60 хвилин щодня.

• Починати з 10-15 хвилин в день, неухильно нарощувати.

• Підійде будь-яке кардіонавантаження. Головне, щоб було приємно.

Релаксуючі вправи

Вправи: йога, дихальна гімнастика, розтяжка два-три рази на тиждень.

Кава

Кава не більше однієї-двох чашок в день. Повністю виключити енергетики.

Нормалізувати сон

Іноді достатньо гігієни сну. Хоч за годину до сну попрощатися з гаджетами (телефон, комп’ютер, планшет). Зробити темно і затишно в спальні. Не пити нічого, у тому числі воду перед сном, а жирне виключити за чотири години до сну. Вставати і лягати в той самий час.

Виключити куріння і алкоголь

Відвідати психотерапевта

Сходити до психотерапевта і з’ясувати, чи немає тривожності, панічного розладу, депресії або неврозу. Це нерідкі причини тахікардії. А головне – причини дискомфорту під час тахікардії, відчуття небезпеки і нездоров’я.

22.04.2021Рівне-Ракурс №10 від 22.04.2021p. 
На головну сторінку