Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1017 від 27.05.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Топ-4 міфи про дезодоранти, які варто спростувати

Як не промахнутися з вибором засобу і не отримати запалення під час використання дезодоранту та антиперспіранту?

Зрозуміло, перше, що спадає на думку, коли справа торкається поту, – це дезодорант. Або все ж таки антиперспірант? Часте питання, яке можна зустріти у інтернеті: у чому різниця між ними? Отже, дезодорант тільки нейтралізує неприємний запах (його створюють бактерії, що потрапили на шкіру і змішалися з самим потом), але сам процес потовиділення не контролює. Інша справа – антиперспірант. За рахунок речовин у своєму складі він звужує потові залози і може уповільнити процес виділення не дуже приємного запаху.

Кульковий дезодорант працює краще за спрей

Сучасні дезодоранти представлені у різних формах: спреях, кульках і стіках. Багато людей схильні вірити у те, що кулька за рахунок своєї ковзної поверхні обробляє більшу площу тіла, а спрей, навпаки, розбризкує половину дорогоцінного продукту даремно. Насправді ж ніякої різниці у використанні немає, про це пишуть безпосередньо виробники і говорять дерматологи. Різниця тільки у комфорті.

Кульковий дезодорант найсильніше забруднює одяг

Ще один міф, пов’язаний з формою дезодоранту, стосується білих слідів, які засіб залишає на одязі. Так, таке дійсно може статися, нам тут складно сперечатися. Але потрібно одразу пояснити: подібне трапляється не через низьку якість, а через те, що дезодоранту доводиться працювати у екстремальній ситуації (під час сильного стресу або дуже спекотної погоди). Дезодоранти до такого не готові, ось і поводяться нестандартно. Якщо ви не впевнені у можливостях продукту, то для підстраховки придбайте бавовняні прокладки від поту – вони не залишать на тканині плям.

Дезодоранти викликають рак

У нульових популярною була легенда про те, що солі алюмінію, які містяться в антиперспірантах і дезодорантах, викликають рак шкіри і молочних залоз. Сучасні вчені готові заспокоїти: причинно-наслідкового зв’язку між нанесенням цих засобів і онкологією не виявлено.

Щоб не помилитися з вибором продукту, спочатку змастіть стіком або кулькою, або побризкайте спреєм на зап’ястя і залиште його на цілий день. Так ви переконаєтеся, що на шкірі не виникло свербіння або почервоніння, і зрозумієте, чи не занадто сильний або неприємний запах у обраного засобу.

Проте заробити запалення все одно можна. Пов’язано це або з алергічною реакцією, або з великою кількістю спирту у складі, із занадто частим застосуванням аптечних продуктів з високою концентрацією солей. Як дізнатися, чи не виявиться ваша жадана баночка шкідливою для вас? Прочитайте уважно інструкцію – там буде зазначено, що подібний склад краще наносити під пахви не частіше 1-2 разів на тиждень, щоб не постраждати.

Дія дезодоранту не залежить від віку

Не усі реагують на дезодоранти однаково, і справа не лише у можливій алергічної реакції, але й у віці. Наприклад, підлітки та люди похилого віку вважаються найбільш чутливими групами. У перших імунна система тільки формується, у других – навпаки, погіршується. Найбільш нейтральними у цьому випадку вважаються засоби на основі натуральних кристалів, присипка з цинком, тальк або органічні дезодоранти. Фактично це антисептики, тільки без зайвих добавок.

27.05.2021



Рівне-Ракурс №10 від 27.05.2021p. 
На головну сторінку