№1018 від 04.06.2021p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Листочки розмарину – вічнозеленого чагарникового багаторічника у якості ароматної приправи додають до різних страв, покращуючи їх смакові характеристики. Цінується ця спеція за оригінальний аромат, у якому наявні нотки сосни, екзотичного евкаліпта, камфори, лимона. Можна рослину виростити вдома, щоб за необхідності використовувати для кулінарних шедеврів. Достатньо купити свіжі гілочки і виконати кілька послідовних дій.
1. Уважно оглядають і перебирають ароматні гілочки. Для вирощування будуть потрібні пагони з великою кількістю листочків з пружними стеблами, що не мають пошкоджень.
2. З пагонів видаляють листя у нижній частині.
3. Опускають гілочки нижніми кінцями у розчин препарату «Кореневін». Зрізи гілочок оновлюють і присипають розмеленим до стану порошку активованим вугіллям.
4. Невеликі прозорі ємності (можна використовувати пластикові стаканчики з об’ємом у 150-200 мл) наповнюють на 2/3 відстояною або профільтрованою водою. Фахівці рекомендують за можливості брати талу або чисту дощову вологу. Розчиняють у рідині таблетку аптечного активованого вугілля. Цей препарат дозволяє уникнути гнильних процесів.
5. Ставлять у кожну ємність по одній гілочці. Зверху вкривають усю тару з пагонами поліетиленовим пакетом. Для забезпечення потрібної герметичності знизу фіксують його канцелярською гумкою.
6. Встановлюють у світлому приміщенні, але не під прямим впливом пекучих полуденних променів сонця.
7. Кожні 3 дні необхідно замінювати воду у ємностях, не забуваючи додавати активоване вугілля.
Пересадка
Перші корінці у середньому з’являються через 2,5-3 тижні. Коли їх довжина досягає 2-4 см, настає час пересадки.
Ґрунтовий субстрат потрібен пухкий. Рекомендується використовувати готовий універсальний ґрунт, який у співвідношенні 3:1 об’єднують з піском. Наповнюють невеликі горщики і висаджують вкорінені гілочки.
Догляд
Розмарину потрібен нечастий полив відстояною водою. Але також не можна допускати зайвого висихання субстрату.
Рослини починають підгодовувати після закінчення періоду адаптації після пересадки. Вносять кожні 30 днів універсальні поживні склади з гуматами, чергуючи їх з органічним компостом.
Регулярно виконують розпушування поверхневої кірки з метою поліпшення аерації коріння.
З розмарину, що вирощений з гілочки, вже через рік можна зрізати листочки. Через 3 роки рослина розростеться і буде не лише джерелом смачної ароматної приправи, але й прикрасою інтер’єру.
04.06.2021 |
Рівне-Ракурс №10 від 04.06.2021p. На головну сторінку |