Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №209 від 13.10.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Веслування на байдарках і каное

Нащадки індіанців на берегах Случа

Нащадки індіанців на берегах Случа

Неабиякою популярністю серед юнаків Березнівщини користується секція веслування на байдарках і каное, що діє при місцевому ліцеї-інтернаті спортивного профілю. І хоча цей вид спорту розвивається в районі не так стрімко, як, скажімо, на Дубенщині, однак, і тут уже багато спортсменів можуть похвалитися своїми здобутками на всеукраїнській арені. Про це розмова кореспондента “РР” з тренером-викладачем Віталієм ШНАЙДЕРОМ.

— Секція веслування на байдарках і каное заснована в Березному майже двадцять років тому, - розповідає пан Віталій. - Започаткував її Василь Шевченко, після переходу котрого до Черкас довгий час веслування в районі взагалі зникло. І лише з приходом талановитого тренера Юрія Набережного цей вид спорту не тільки відродився, а й почав швидко прогресувати. За свою 17-річну тренерську кар’єру в Березному Юрій Львович виховав не одну плеяду відомих спортсменів, серед яких чемпіони — України, студентських та юнацьких ігор. Також його вихованці виступали на юнацьких чемпіонатах світу, наприклад, нещодавно 9-те місце посів Роман Артюх в класі байдарокчетвірок.

— Якими ще, крім згаданих, досягненнями може похвалитися березнівська веслувальна школа?

— Нещодавно на міжнародному турнірі з марафону в Польщі представник нашої школи Микола Матвійчук виборов золоту нагороду. На ІV юнацьких спортивних іграх березнівська команда під керівництвом Юрія Набережного здобула одне перше та два других місця. А на чемпіонаті України, що відбувався наприкінці серпня, призові місця посіли все той же Микола Матвійчук, а також Вадим Ціпан.

Нині в Юрія Набережного займається майже 60 юнаків. Кращі з них відібрані до збірних області й України і є потенційними кандидатами на участь у юнацькому чемпіонаті світу 2006 року. Хороші шанси успішно виступити на престижних міжнародних змаганнях мають, зокрема, Юрій Гурін та Тарас Ткачук. Нам справді дуже пощастило з головним тренером березнівської школи веслування. Юрій Львович у своїх вихованців не лише розвиває фізичну міць, силу волі, а й прищеплює високі моральні якості. Спортсмени завжди можуть розраховувати на його підтримку та отримати цінні поради, у той час як інші наставники прагнуть здобуття результату за будь-яку ціну, зовсім не хвилюючись при цьому за здоров’я веслувальників.

— Чи влаштовують Вас умови, створені в Березнівському ліцеї-інтернаті спортивного профілю?

— Зараз в ліцеї-інтернаті навчається близько двадцяти веслувальників. Причому, це юнаки не лише з Березного, а й з інших населених пунктів. Умови тут просто чудові! Усе на найвищому рівні — прекрасне харчування, збагачене необхідними для занять спортом вітамінами та мінералами; комфортабельні гуртожитки, де хлопці мають змогу гарно відпочити та набратися сил для наступних тренувань чи змагань. Завдяки сприянню керівництва ліцею наші юнаки постійно можуть проводити дворазові тренування, підтримуючи високу спортивну форму.

— В якому з видів веслування ваші спортсмени досягли найкращих результатів?

— Хлопці однаково впевнено почуваються в усіх видах. Взагалі ж, видів існує три — човни-одиночки, двійки та четвірки. Нині світовими стандартами є запливи на дистанції 200, 500 та 1000 метрів. Крім цього, проводяться змагання на довгі дистанції і марафони.

Веслування – яскравий вид спорту, але, разом з тим, і надзвичайно складний. Науково доведено, що зі старту на один гребок спортсмена-байдарочника припадає 16 кг ваги, а на каное ця цифра ще більша – 24 кг.

— Які плани на майбутнє, пане Віталію?

— Згідно з календарем, в Україні щорічно відбувається близько тридцяти змагань різного рівня з веслування на байдарках і каное. Більш ніж у половині з них беруть участь спортсмени березнівської школи. Для подальших успішних виступів у відборі на чемпіонат України, юнацькі ігри та інші змагання плануємо докупити необхідний спортивний інвентар разом із технічними засобами (пульсометри, спеціальні кінетичні тренажери, котрі дозволяють спортсменам займатися у залах взимку).

Зараз маємо 8 перспективних веслувальників, які претендують на місце в національній збірній. Отож, насамкінець, хотів би закликати спонсорів надати допомогу у розвитку веслування на байдарках і каное в Березному.

- Дякую за розмову. Успіхів Вам!

13.10.2005Павло ДУТКО

Байдарки та каное були винайдені багато років тому і слугували, переважно, предметом транспорту, що допомагав у рибальстві та мисливстві. Існують два основні види каное. Перший – відкрите каное винайшли аборигенами Північної Америки. Інший – виник у північних регіонах і призначався для пересування холодними арктичними водами. Байдарки в ті часи були зроблені зі шкіри тварин, котру натягували на дерев’яну раму.

З часом вигляд човнів кардинально змінився. Вони стали вужчими та довшими, а замість дерева в їх конструкції використовують значно легший пластик. Те ж саме стосується і весел – відтепер вони теж пластикові і мають різноманітну форму.



Рівне-Ракурс №10 від 13.10.2005p. 
На головну сторінку