Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1021 від 24.06.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Чому так важливо мити родзинки перед вживанням і як це правильно робити

Важливо знати як правильно мити родзинки перед вживанням, щоб вони принесли користь здоров’ю людини. Їсти сухофрукти немитими небезпечно. Щоб продовжити їх термін зберігання, виробники часто використовують консерванти.

Правила підготовки родзинок до вживання

На питання чи потрібно мити сухофрукти, відповідь однозначна – так. Не важливо розфасовані вони в індивідуальну упаковку або продаються в одній великій коробці.

Процедура миття родзинок полягає в наступному:

• висипати сушені ягоди у велику ємність і сполоснути під проточною водою;

• замочити вже вимиті родзинки в чистій, теплій воді.

Тривалість періоду замочування залежить від того, як сильно висушені сухофрукти. Чим сильніше вони пересушені, тим довше нехай полежать у воді. Якщо перший етап, миття, розрахований на змивання пилу і бруду. То другий етап видалить ті речовини, якими зазвичай обробляють родзинки виробники.

Особливості миття родзинок перед вживанням

Після вимочування, смакові якості сухофруктів поліпшуються. Тому процедура вирішує дві проблеми: видаляє хімічні речовини і робить родзинки смачнішими.

Важливий момент: тривалість замочування сушених ягід в теплій воді повинна становити не менше 30 хв. За цей час вдасться позбутися навіть від діоксиду сірки, яким не нехтують, розфасовуючи родзинки.

Ця токсична речовина випаде в осад. Тому після замочування, воду злити, а родзинки потрібно промити ще один раз. Бувають ситуації, коли на поверхні води під час замочування спостерігається масляниста плівка. Лякатися не варто. Це свідчить про те, що сухофрукти були оброблені гліцерином. Ніякої шкоди організму він не представляє. Але і його бажано змити перед вживанням.

Куди небезпечніше побачити, що вода, в якій замочені родзинки, придбала синій відтінок. Тут йдеться про пестициди та хімікати, які недобросовісні аграрії застосовують для вирощування фруктів та ягід.

Якщо вода змінила колір, то вживати такі родзинки не варто взагалі. Навіть після тривалого замочування, ягоди отруйні, тому вживати їх небезпечно.

Чому не можна вживати горіхи без попереднього замочування

Усі знають, що горіхи є поживним і корисним продуктом для організму. Але також це важка для перетравлення їжа, яка може викликати дискомфорт у шлунку. Експерти стверджують, що для того, щоб позбутися від цього неприємного симптому і отримати від вживання горіхів максимальну користь, необхідно замочувати їх перед їжею.

Для чого замочують горіхи?

Горіхи мають величезну кількість жирів, протеїнів і мінералів у своєму складі. Однак якщо ви просто придбаєте і з’їсте цей продукт, організм не зможе засвоїти усе багатство вищезгаданих мікроелементів. Уся справа у тому, що після падіння з дерева горіх переходить у так звану стадію сплячки через позбавлення можливості надходження вологи і поживних речовин. Тому щоб знову ожити після зими, насіння засинає.

Вжитий у стані спокою горіх, що має гіркуватий присмак, буде виведений з організму у незмінному вигляді. Щоб «пробудити» плід, його потрібно покласти у воду. За природних умов цю функцію виконує талий сніг, потрапивши у який насіння починає проростати, щоб продовжити свій рід.

За домашніх умов замочений у воді горіх розкриває усі свої поживні речовини, які раніше стримувалися під час сплячки природними інгібіторами. Саме вони під час вживання не покладеного у вологе середовище горіха викликають дискомфорт у шлунку.

Вода ж допомагає їх нейтралізувати, і після вживання такого плоду, що перебуває у активній і готовій до проростання фазі, ви не будете відчувати тяжкість. До слова, після замочування зникне і гіркота, горіх стане соковитим і солодким на смак.

Крім замочування, існують і інші техніки виведення горіха зі сплячки – це консервація, соління, зацукровування і термообробка.

Як правильно замочувати горіхи?

1. Необхідно взяти жменьку промитих необсмажених горіхів або насіння.

2. Залити їх водою у доречному посуді.

3. Залежно від виду горіхів залишити їх там на 120 хвилин, а можливо, й на цілу ніч. Воду необхідно замінювати кожні 8 годин.

4. Злити воду і промити горіхи ще кілька разів.

5. Покласти на рушник і дати їм висохнути.

Коли плоди пройшли процедуру замочування, їх можна зберігати у холодильнику протягом трьох днів. Однак, якщо покласти горіхи у щільно закритий контейнер, то можна таким чином продовжити цей час до тижня.

Замочування також допомагає провести так звану перевірку плодів. Якщо горіхи неправильно зберігалися, були зіпсовані зсередини комахами або почали гнити, то під час потрапляння у вологе середовище вони просто протухнуть.

Техніка і час замочування для окремих видів горіхів

Найважливіше завдання під час замочування – стежити за температурою води. Не можна обробляти горіхи окропом. Якщо обробляти їх за занадто високої температури, то усі корисні речовини і мікроелементи почнуть окислюватися. Також згорнеться і рослинний білок, тому рідина має бути кімнатної температури. При цьому не варто використовувати проточну воду. Краще брати фільтровану або бутильовану.

За часом горіхи вимочуються не менше двох годин. Окремі види, такі як фундук або мигдаль, кедрові або волоські, потрібно вимочувати не менше восьми.

Також не варто зволожувати одразу багато горіхів. Можна брати невелику порцію, обробити у такий спосіб і одразу їх з’їсти, адже після замочування плоди мають більш насичений смак, ніж ті, що полежали у холодильнику.

24.06.2021



Рівне-Ракурс №10 від 24.06.2021p. 
На головну сторінку