№1021 від 24.06.2021p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Хочемо розповісти вам про корисні властивості лаванди, розмарину, тещиного язика, кучерявого плюща, хлорофітуму і жасмину. Вчені провели дослідження і встановили, що ці рослини допомагають відновити серцевий ритм, знижують артеріальний тиск і сприяють швидкому засипанню.
Дослідники категорично з цим не згодні.
Біологи спеціально деякі рослини вдосконалили, щоб вони очищали повітря у вашій квартирі. Як же відбувається цей процес?
6 рослин, які зобов’язані знаходиться у вашій спальні.
Лаванда
Ефірну олію цієї рослини вже давно люди використовують для заспокоєння і швидкого засипання. Саме вона здатна знизити гормон стресу (кортизол). У слідстві чого, людина розслабляється і швидко відходить до сну. В цей час її кровообіг нормалізується, а з м’язів йде тонус.
В античні часи з лаванди шили подушки, щоб краще засипати. А ще її використовували при поганому настрої. Вважали, що її олія допомагає його підняти.
Лаванда повинна стоять на вікні і спрямовуватися в південну сторону. Сильно заливати водою її не слід. Лише злегка зрошити, коли земля висохне. Лаванда не любить надлишку води.
Жасмин
Аромат жасмину злегка п’янкий і розбурхуючий. Його ефірна олія має незліченні корисні властивості. Вона допомагає подолати стрес, втому, тривогу, депресію. Дослідження довели, що при вдиханні ефірної олії жасмину, починає зростати регуляція емоцій. Нервова система при цьому заспокоюється.
Жасмин допоможе відновити сон і позбутися від стресу.
В ароматерапії ця ефірна олія використовується для нормалізації тиску в крові, серцебиття і навіть підвищення імунітету.
Ідеальні умови для жасмину – це прохолодне приміщення з південним напрямком. Біля рослини потрібно помістити невеликий стовпчик, щоб рослині не так важко було підніматися вгору.
Уникайте потрапляння прямих сонячних променів. 3 години на день сонячного світла цілком достатньо для жасмину. Навесні намагайтеся удобрити ґрунт рослини і трохи зрізати верхівки.
Розмарин
Ми звикли, що в основному ця рослина використовується в кулінарії. В античні часи вважали, що розмарин допомагає поліпшити пам’ять. В ароматерапії ефірна олія цієї рослини використовується для зниження стресу, нормалізації кровообігу і відновлення сну. У спальні розмарин очищає ваше повітря від токсинів. Завдяки цьому нормалізується ваш сон.
Ця рослина виростає досить великих розмірів, близько 2 метрів. Любить прямі сонячні промені. Заливати водою її не варто. Поливайте, коли відчуєте сухий ґрунт.
Тещин язик або сансевієрія
Багатьох лякає назва рослини. Насправді Тещин язик дуже корисна рослина, яка збагачує повітря киснем. Для алергіків це просто незамінна рослина. Лікарі рекомендують тримати її в спальні. Рослина не вибаглива. Здатна очистити повітря від багатьох токсинів.
Особливих рекомендацій тут немає. Сильно часто заглядати до неї не потрібно. Час від часу скидайте з неї пил і цього буде достатньо.
Хлорофітум
Ця рослина чудово фільтрує токсини. Вчені довели, що вона видаляє з повітря близько 90?% канцерогенів. Також вона фільтрує повітря від формальдегідів і шкідливих випарів.
Рослина не вибаглива. Вимагає час від часу помірного поливу. Хлорофітум можна розміщувати на стінах у висячих кошиках. Розташуйте вазон так, щоб на нього потрапляло трохи сонячного світла і цього буде цілком достатньо.
Плющ
Крім корисних властивостей, ця рослина володіє прекрасними дизайнерськими здібностями. Плющ здатний прикрасити інтер’єр кожного будинку. Ця рослина прекрасно очищає повітря від спор грибка цвілі, які завдають непоправної шкоди нашому здоров’ю.
У англійського плюща крім корисних властивостей, є також зворотна сторона медалі. Якщо з ним неакуратно поводитися, він стає отруйним. Наприклад, потрапляння соку рослини на шкіру, викликає опік. Намагайтеся розмістити Англійський плющ у важкодоступних місцях для дітей і тварин.
Плющ не любить прямих сонячних променів, а також протягів. Володіє інтенсивним ростом, тому важливо за ним доглядати і вчасно підрізати. Відчули, що ґрунт сухий, лише тоді поливайте.
24.06.2021 |
Рівне-Ракурс №10 від 24.06.2021p. На головну сторінку |