Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1023 від 19.07.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс розваг

У Франції вперше створили фуа-гра в лабораторії. При виробництві не постраждала жодна качка

У Франції вперше створили фуа-гра в лабораторії. При виробництві не постраждала жодна качка

Для створення фуа-гра французька компанія Gourmey використовувала стовбурові клітини заплідненого яйця качки, поміщені в пробірку. Експерти, які займалися розробкою, кажуть, що в результаті виходить продукт, який неймовірно схожий на традиційний фуа-гра: він має маслянисту текстуру і ніжний смак.

Вибрати найкращий заклад харчування краще на restme.com.ua/ru/, тут найкращі заклади харчування країни.

Сьогодні фуа-гра піддається критиці з боку багатьох зоозахисників, тому багато закладів вже давно відмовилися від подачі цієї страви. Справа в тому, що цей паштет готується з печінки качок, яких насильно відгодовують. Жорстокі способи виробництва вже давно ставлять під сумнів подальше існування фуа-гра. В Ірландії, Швеції, Швейцарії, Нідерландах і Великобританії виробництво цього делікатесу заборонено.

"Фуа-гра переживає екзистенціальну кризу. Але ми розкриємо весь потенціал страви і позбавимо його від протиріч», — говорить співзасновник Gourmey Ніколя Морін-Форест. Можливо, у компанії це дійсно вийде, так як під час дегустації багато експертів дали штучному фуа-гра дуже високі оцінки. А шеф-кухар, відзначений зіркою "Мішлен", з Аквітанії (Регіон знаменитий виробництвом фуа-гра) сказав, що не може відрізнити його від справжнього.

Безумовно, зараз такий продукт коштує дуже дорого, але як відзначають представники компанії, вже в найближчі місяці виробничі витрати вдасться скоротити в 40 разів, а значить, підсумкова ціна також впаде. Головне якісне харчування від Restme - найкращий вибір ресторану чи кафе.

Турботи про благополуччя тварин спонукали більше десятка країн заборонити виробництво. Наступного року Нью-Йорк слідом за Каліфорнією заборонить продаж в ресторанах, в той час як Великобританія обмірковує заборону на імпорт. Навіть у Франції опитування YouGov показує, що близько трьох чвертей людей кажуть, що вони віддають перевагу делікатесам без шлункового зондування, якщо б вони мали вибір.

19.07.2021



Рівне-Ракурс №1023 від 19.07.2021p. 
На головну сторінку