![]() |
№1023 від 19.07.2021p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Бюджет нашої країни недоотримує $12 млн щомісяця через величезний дефіцит ІT-фахівців. Роботодавцям цього року потрібно 54000 інженерів.
Запровадження спеціального правового та податкового режиму для ІТ-галузі ідеї дію City надасть Україні конкурентну перевагу на світовому ринку високих технологій.
У той же час, стало зрозуміло, що потенціал онлайн-освіти набагато більше, ніж можливість слухати лекції в мережі. Інтернет не тільки зробив навчання доступним широким масам людей (як це сталося у випадку з поширенням університетських курсів), але і повністю змінив сам підхід до процесу навчання.
Перешкода перша: фінансування недостатнє, через відсутність стимулів викладачі вигорають і шукають іншу роботу.
Перешкода друга: неможливість реалізувати інноваційні проекти в університетах та надмірне оподаткування.
Опитані відзначають, що інновації в освіті мають ґрунтуватися на взаємодії закладів освіти. Наразі податки роблять це невигідним. "Викладачі, науковці сплачують податки наступним чином: в фонд зар.плат відраховується 22% ЄСВ, потім ПДФО 18%, також військ.збір 1,5%, також може бути є профспілковий податок. Отже відраховуватиметься понад 34%. Унаслідок, бізнесу вигідніше найняти фахівця, аніж звертатися з проектом до навчальних закладів. Університет втрачає інтелектуальну власність, і можливості трансферувати технології і т.д.», - вважають представники освіти.
Третя перешкода: Регуляторна - рахунки в казначействі
У державних університетів кошти знаходяться на казначейських рахунках, отож держзаклад не вільний розпоряджатися грошима.
Четверта перешкода: законодавство застаріле.
"Недоліки у онлайн-освіти, звичайно, є, але в той же час у нього маса переваг! Онлайн-освіта дає можливість вчитися у тих, хто знаходиться від тебе територіально далеко і в будь-який час. Завдяки йому можна знайти курс відповідного Вам рівня і відповідного автора-вибір величезний. Онлайн-освіта підходить для мотивованих людей - тут ніхто не буде стояти над вами з палицею і змушувати. Впевнена, що людина сама відповідає за своє життя, сам вибирає ким він хоче бути і ким працювати. Конструювання своєї освіти, постійне навчання, розвиток своїх знань, навичок - це ключ до повноцінного життя».
Таким чином, головне правило для того, щоб вчитися онлайн якісно і ефективно полягає в тому, щоб визначитися з метою навчання, знаннями або навичками, які ви хочете отримати і розібратися, яка з освітніх платформ підійде найкраще.
Поява онлайн-освіти якщо не спровокувало, то багато в чому значно сприяло розвитку концепції безперервного навчання, яка з кожним роком знаходить все більше нових шанувальників. Завдяки онлайну, вам вже не потрібно витрачати години, місяці або роки свого життя, щоб отримати ті чи інші навички або знання. Онлайн-формати дозволили значно розширити спектр предметів, доступних для вивчення, зміст курсів став більш ємним і структурованим, а процес навчання - більш комфортним. Поки що далеко не всі українці наважуються вчитися в мережі. Тим не менш, онлайн-освіта в Україні стала настільки популярною, що ігнорувати її вже просто неможливо. Можливо, саме завдяки йому нарешті вдасться кардинально змінити ситуацію з освітою в країні, зробивши його таким, яке відповідає запитам нового часу і доступно тим, хто реально хоче вчитися.
Як подолати перешкод в освіті
Що ж робити з IT-освітою в майбутньому? В освіті повинні широко використовувати сучасні технології, ШІ. І у навчанні, і в звітності. Комп'ютерні системи можуть виконувати задачі, які колись вимагали втручання персоналу. Розрахунок оцінки, що полегшує роботу вчителя. З'явилося чимало джеpел інформація, онлайн-курсів, що можуть забезпечити необхідні базові знання. Також гейміфікація у процесі навчання підвищує ефективність.
19.07.2021 |
Рівне-Ракурс №1023 від 19.07.2021p. На головну сторінку |