№1027 від 11.08.2021p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Йод Звичайний аптечний йод може запобігти появі фітофторозу. Обробку необхідно проводити ще до початку активного дачного сезону. Також розчин можна використовувати на вже зростаючих томатах з метою профілактики і запобігання. У першому випадку розчином поливається земля. У другому – листя томатів. Розчин готується з 2 мл антисептика на 10 літрів води.
Розчин марганцівки можна використовувати для обприскування листя томатів. При цьому спочатку марганцівка розчиняється в невеликій кількості води, щоб всі кристали речовини точно розчинилися і перестали становити загрозу для самої рослини. На 10 літрів води потрібно взяти 2-3 мл даного засобу.
Зеленка
Ще один аптечний засіб, який можна пустити на справу боротьби з фітофторою. Розчин також розприскується на вже дорослі рослини за допомогою пульверизатора. Спочатку зеленку варто розвести в малій кількості води. Робиться робочий розчин від грибкового захворювання за формулою 3 мл зеленки на 10 літрів води.
Фурацилін
Для створення засобу від фітофтори знадобиться фурацилін в таблетках, а не в рідкому стані. На 1 літр води береться 1 таблетка фурациліну. Обприскування проводиться перед тим, як помідори почнуть дозрівати. Використовується для цього звичайний пульверизатор.
Дріжджі
Беремо 100 грамів пресованих пекарських дріжджів і розводимо в 10 літрах води. В результаті отримуємо прекрасну некореневу підгодівлю. Склад заливається в пульверизатор, після чого здійснюється розпорошення. Підживлення повинне падати на листя рослини.
Харчова сода
Замість дріжджів можна створювати некореневу підгодівлю у тому числі зі звичайної харчової соди. Копійчаний продукт швидше за все знайдеться на будь-якій кухні. Цілющий розчин для томатів готується з 10 літрів чистої води і 3 столових ложок харчової соди. Варто також пам’ятати, що сода істотно підвищить цукристість плодів при регулярному використанні.
Оцет
Зрошувати кущі з метою боротьби з фітофторою можна у тому числі і за допомогою розчину на основі столового оцту. Найкраще взяти 9-відсотковий. На 10 літрів води береться 100 мл кислотного продукту. Інгредієнти ретельно перемішуються, після чого склад заливається в пульверизатор.
Перекис водню
Допомогти в нелегкій справі боротьби з фітофторозом може такий легкодоступний і дешевий засіб, як перекис водню. Знадобиться 3?% концентрат. На 1 літр води береться приблизно 2 столові ложки перекису. Готовий склад розпорошується на кущі помідорів за допомогою пульверизатора.
Трихопол
Ще один «медичний» розчин для захисту томатів. Готується він з таблеток трихополу. На 1 літр води береться 1 таблетка даного засобу. Можна також використовувати аналогічний препарат – метронідазол. Після створення розчину здійснюється обприскування всіх кущів на ділянці.
11.08.2021 |
Рівне-Ракурс №10 від 11.08.2021p. На головну сторінку |