Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1035 від 30.09.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Як вибрати пологовий будинок?

Сьогодні у кожної російської жінки є право вибрати практично будь-який пологовий будинок на території країни. Для цього потрібно встати на облік в жіночу консультацію, регулярно проходити огляди у лікаря, отримати родовий сертифікат і направлення в пологовий будинок за вашим вибором від лікаря.

Який пологовий будинок ви маєте право вибрати?

Практично будь-який, керуйтеся вашими особистими уподобаннями.

Але є кілька винятків-якщо пологовий будинок спеціалізується на прийнятті пологів у жінок з ускладненнями вагітності і хронічними захворюваннями, яких у вас немає, вам можуть відмовити. Так само, якщо ускладнення або особливості здоров'я є у вас самої, і при цьому ви хотіли б потрапити в «звичайний» пологовий будинок, вам порекомендують все ж звернутися в профільний заклад.

Якщо пологовий будинок переповнений, і керівництво вважає, що не може собі дозволити прийняти ще одну породіллю, тут нічого не поробиш — доведеться вибрати іншу жіночу консультацію https://ivf.com.ua/ua/womens-consultation/ .

За якими критеріями вибирати?

Подумайте, що найважливіше саме для вас? Оснащеність пологового будинку медичним обладнанням і всім необхідним, наявність окремих пологових боксів, розміщення в післяпологовій палаті, ставлення персоналу до вільної поведінки під час пологів? Наприклад, існують пологові будинки, які спеціалізуються на прийнятті природних пологів у жінок, які раніше перенесли операцію кесаревого розтину; або пологового будинку, оснащені басейном для пологів у воді. Вирішувати тільки вам.

Вибираючи, орієнтуйтеся на наступні основні критерії:

Не варто вибирати пологовий будинок на іншому кінці міста, пологи можуть початися раптово і розвиватися стрімко. Заздалегідь продумайте, як ви будете добиратися до пологового будинку і скільки часу це займе.

При наявності специфічних особливостей і ускладнень перебігу вагітності (великий плід, загроза викидня, показання до операції кесаревого розтину та ін.), обов'язково прислухайтеся до рекомендацій вашого лікаря. Лікар краще вас обізнаний про спеціалізацію, заповненість і рівень кваліфікації медперсоналу пологових будинків у вашому районі.

Наявність окремих пологових боксів-обов'язкова умова для проведення партнерських пологів. Але навіть при наявності такої можливості, в деяких пологових будинках персонал скептично ставиться до присутності на пологах «сторонніх». Якщо ви зіткнулися саме з таким підходом, а присутність близької людини важливо для вас, краще вибрати інший пологовий будинок.

Сьогодні в багатьох пологових будинках борються за грудне вигодовування, прикладають малюків до грудей відразу після народження і не догодовують їх сумішшю. У таких Пологових будинках вам допоможуть налагодити правильний захоплення, покажуть найзручніші пози для ГВ, навчать зціджувати і т.д. якщо це ваша перша дитина і ви маєте намір годувати його грудьми, підтримка професіоналів в перші дні може дуже стати в нагоді.

Звичайно ж, при інших рівних потрібно вибирати пологовий будинок з найсучаснішим обладнанням-дізнатися про оснащеність конкретної лікарні можна з інтернету, поспілкувавшись з лікарем або на Дні відкритих дверей

Для багатьох жінок дуже важлива можливість вільної поведінки при пологах — іноді пережити сутички легше, перебуваючи в русі і переміщаючись по палаті або коридорах пологового будинку, а не лежачи на кушетці. Також великим перевагам буде можливість вертикальних пологів або пологів у воді. Перед вибором пологового будинку уточніть заздалегідь, як персонал ставиться до вільної поведінки при пологах.

Якщо у вас неускладнена вагітність і хороше здоров'я, умови перебування також можуть стати важливим фактором при виборі пологового будинку. Свіжий ремонт, невелика кількість сусідок по палаті, можливість відвідати душ, не стоячи в черзі - всі ці дрібниці можуть сприятливо позначитися на психологічному стані мами в перші стресові дні після пологів.

Привабливою виглядає ідея вибирати пологовий будинок орієнтуючись на кваліфікацію лікарів, але ми б рекомендували в першу чергу зосередитися на репутації закладу в цілому. Справа в тому, що кваліфікація лікарів не завжди визначається званнями і досвідом, розібратися в цьому буде складно. Та й можливості вибрати для себе якогось конкретного лікаря за родовим сертифікатом у вас в будь-якому випадку не буде.

Як вибирати?

Потурбуйтеся збором інформації про пологові будинки в вашому місті/районі заздалегідь, бажано ще до отримання родового сертифіката. Основними джерелами інформації для вас будуть рейтинги пологових будинків на спеціальних сайтах в інтернеті, їх власні сторінки в мережі, думка вашого лікуючого лікаря або інших мам, особиста бесіда з персоналом.

Пологові будинки зацікавлені в тому, щоб ви вибрали саме їх - за кожну породіллю вони отримують кошти з бюджету. Тому багато пологових будинків проводять так звані дні відкритих дверей, де розповідають майбутнім мамам про свої переваги і відповідають на їх питання.

Вибираючи пологовий будинок, візьміть до уваги його графік закриття на «мийку», або санітарну обробку.

30.09.2021



Рівне-Ракурс №1035 від 30.09.2021p. 
На головну сторінку