№209 від 13.10.2005p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#Публікація-резонанс
В одному з попередніх номерів газети (див. “РР” №39 за 29 вересня 2005 року) розповідалося про чоловіка, який захопився ігровими автоматами. “Уся його пенсія йде в черево “одноруких бандитів”. Дійшло до того, що чоловік почав виносити з дому цінні речі, - пишуть у листі на адресу редакції його рідні. - Наша сім’я (чоловік, я і діти) мешкає в приватизованій квартирі. На підставі Свідоцтва про право власності на житло розпорядником квартири є чоловік. Ми боїмося, що він і її програє”.
Ситуацію коментує адвоката Ігор Романчук:
Згідно із Законом України “Про власність” від 07.02.1991р., відповідно до ст.15, наймач жилого приміщення в будинку державного чи громадського житлового фонду та члени його сім’ї мають право придбати у власність відповідну квартиру чи будинок шляхом її викупу або на інших підставах, передбачених законодавством України.
Громадянин, який став власником цього майна, має право розпоряджатися ним на власний розсуд: продавати, обмінювати, здавати в оренду, укладати інші угоди, не заборонені законом.
Майно, в тому числі і квартира, про котру йдеться, може належати на правах власності не лише одній, а й кільком особам (суб’єктам права власності) одночасно. У Законі України “Про власність” у імперативній формі встановлюється режим спільної сумісної власності щодо майна, нажитого подружжям за час шлюбу (ст.1б Закону), та в диспозитивній формі - режим спільної власності (часткової або сумісної) щодо майна, створеного чи набутого іншими громадянами внаслідок спільної праці (ст.17-18 Закону). Крім того, 3акон визначав, що спільною сумісною власністю може бути: квартира чи будинок, передані з державного житлового фонду при приватизації за письмовою згодою членів сім’ї і наймача у їх спільну сумісну власність (ст.17 і 18 Закону України “Про власність”, ст.8 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду”). Відповідно до ст.60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві сумісної власності. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя”.
Виходячи з вимог чинного законодавства України, вищевказаних мною нормативних актів, Ваш чоловік не вправі приймати самостійного рішення щодо відчуження майна, в цьому випадку приватизованої квартири без Вашої згоди, причому письмової, а також членів сім’ї, котрі мешкали в квартирі на час здійснення приватизації
житла.
13.10.2005 |
Рівне-Ракурс №10 від 13.10.2005p. На головну сторінку |