№290 від 03.05.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
#N-km
Подвір’я рівненських будинків поступово перетворюються на місце паркування приватного транспорту. Наочний приклад цьому - вулиця Соломії Крушельницької, 52-А. Ближче до дев’ятої вечора під вікна вузенького дворика стягуються різні іномарки, “Жигулі”, буси та мотоцикли. Що найгірше, через такий “автопарк” до під’їздів не може дістатися ні карета швидкої допомоги, ні викликане таксі. Дивує те, що майже поряд, на місці колишнього таксомоторного парку, знаходиться автомобільна стоянка. Виходить, на машини гроші є, а на оплату стоянки - нема? Агов, ДАІ: поцікавтеся у громадян-автовласників, чому їхні авта ночують не там, де слід.
У Львові іноземці разом з українцями вже викупили або зарезервували всі місця у готелях на футбольні матчі “Євро 2012”. Але тих місць дуже й дуже мало для такого заходу, тому мерія залучає на гарних умовах інвесторів для будівництва в місті Лева мотелів та хостелів, щоб іноземці через відсутність місць для спання часом не поїхали ночувати до сусідньої Польщі. Цілком імовірно, що іноземні вболівальники можуть ночувати й у рівненських готелях. Адже відстань між нашими містами можна подолати за дві-три години.
А ви не бажаєте кейтерингу?
Для більшості українців звичне у Європі слово “кейтеринг” (від англійського cater - постачання харчування) досі є незнайомим. Тим часом у Москві важко знайти фірму, яка б не забезпечувала своїх працівників безкоштовними обідами. Адже це питання престижу і додаткової реклами для залучення службовців. Тому не дивно, що для москвичів обіди в офісі є так само важливими, як страховка, тренінги, преміальні або тринадцята зарплата. Працівники ж київських офісів, яких годують дрібні підприємці, періодично скаржаться на випадки нездужання. Бо якщо обід підозріло дешевий, то це свідчить про неякісне приготування (щось смажилося на одній і тій же олії або жирі безліч разів). Реальна ціна за якісний обід, кажуть знаючі люди, - 25-30 гривень. А в тій же Москві не раз траплялися випадки масових харчових отруєнь, бо кейтерингові фірми, борючись за споживача, знижують вартість обідів до мінімальних меж.
До POS-терміналізації готові?
Майже всі рівненські банки разом із картками на зарплату видають і кредитні. Однак погано, що в нашому місті практично нема магазинів з терміналами, де можна розрахуватися за покупку кредиткою. Наприклад, у Туреччині на десять громадян припадає один платіжний термінал. У Європі безготівкові платежі вже давно потіснили щоденні операції з готівкою. А з 1 липня цього року, за постановою Кабміну, всі торговельно-сервісні підприємства наших обласних центрів зобов’язані встановити POS-термінали, незалежно від обсягів обігу. І крапка. До речі, перехід на оплату картками дасть змогу державі суттєво заощадити на обслуговуванні готівкових грошей.
03.05.2007 | Ольга ЯРОШ |
Рівне-Ракурс №10 від 03.05.2007p. На головну сторінку |